Před velkými změnami v roce 2021 již příští rok dojde ke změnám aerodynamiky - přední křídla budou jednodušší a do šířky narostou o 20 cm. Zjednodušené budou také brzdové kanálky, deflektory budou o 150 mm nižší a směrem k přední části vozu o 100 mm delší, širší (o 100 mm) a vyšší (o 20 mm) budou i zadní křídla, foukané poloosy týmy nebudou moci využívat.
Zástupci několika týmů se vyjádřily, že jde akorát o vyhozen spousty milionů a že ke zlepšení předjíždění stejně nedojde. Simulace však podle Rosse Brawna ukazují něco jiného.
"V Brazílii jsme znovu viděli, že když je výkonnost dvou vozů víceméně stejná, pak je předjíždění téměř nemožné. To vyvolává otázku, jak to zjednodušit, aby se dalo předjíždět. Během roku 2018 došlo k velkému pokroku v definování technických pravidel pro příští rok, obzvlášť klíčové oblasti, jíž představuje přední křídlo," říká Brawn.
"V posledních týdnech jsme pracovali na jemných detailech. Naše práce na simulacích výsledky úzce spolupracujících týmů nám říkají, že dopad bude citelný, i když si uvědomujeme, že skutečnou zkouškou bude až březnová Velká cena Austrálie," pokračuje sportovní ředitel F1.
Nadcházející změny jsou podle něj pouze počátkem procesu úprav pravidel, i když i ty by měly přinést zlepšení podívané: "Jde o první důležitý krok, směrem k novým technickým a sportovním pravidlům, které budou formovat dlouhodobou budoucnost Formule 1, není však nebytně vyčerpávající."
"Je to předkrm toho, co definujeme pro rok 2021, a už teď nás těší to, čeho jsme dosáhli pro rok 2019. Určitě ale máme vysoké naděje, i v tom krátkodobém horizontu. Letos F1 přinesla několik opravdu vzrušujících závodů. Hned mě napadá Baku, Šanghaj, Silverstone a Mexiko. A existují příznaky toho, že to příští rok jich bude více," dodává Brawn.