Zatímco piloti Red Bullu, Renaultu, Force Indie i Toro Rosso po nasazení safety caru ihned zajeli do boxů, tak Haas zpomalovací fáze nevyužil a s oběma vozy zůstal kroužit na dráze.
Grosjeana výměna pneumatik navíc stejně neminula - u mechaniků se objevil 10 kol před cílem, kvůli tomu se pak propadl až na 17. místo. A to ještě v polovině velké ceny vypadalo, že se svým týmovým kolegou dojede na bodech.
"Neměli jsme žádné pneumatiky, na kterých bychom to odjeli až do konce, to byl náš problém," vysvětluje Steiner, proč nevyužili zpomalovací vozidlo vyslaná na dráhu v 31. kole. "Měli jsme strategii a safety car zkrátka vyjel ve špatnou dobu."
V úvodu Velké ceny Číny jsme si také mohli všimnout jako Grosjean ke své nelibosti musel před sebe pustit Magnussena na pomalejších pneumatikách. A zdálo se, že svého francouzského kolegu spíše brzdí, než aby mu ujížděl.
"Před závodem jsme si sedli a řekli si, že tady potřebujeme hrát strategicky a že v určitý okamžik musíme dostat [dopředu] toho, kdo bude rychlejší, protože startovat z 11. místa na měkkých pneumatikách bylo očividně rychlejší než začínat z desátého na [ultra-]měkkých. V tu chvíli jsme byli hodně rychlí, tak jsme jej nechali jet," popisuje šéf týmu.
"Jenže ono to je těžké, když jezdíte za jiným vozem - potřebujete několik kol, abyste pneumatiky znovu zahřáli a abyste mohli ujíždět. Trvalo mu to tři nebo čtyři kola, než se začal Romainovi vzdalovat, protože to [teplota] tak rychle poklesne. Jakmile ji dosáhl, tak začal ujíždět a zaslouženě předjel Sainze. Byla to pro nás celkem dobrá situace," hodnotí Steiner.
Další vývoj závodu ale Haasu nepřál, proto z Číny odjel pouze s jedním bodem díky 10. místu svého dánského jezdce. V šampionátu zůstává na sedmé pozici za McLarenem, Renaultem a Toro Rosso, které má jen o bod více.