Nejrychlejší výměnu pneumatik předvedli mechanici Mercedesu, když to u Bottase v 19. kole zvládli za 2,1 sekundy. Valtteri tak strávil v boxové uličce nejkratší čas ze všech pilotů, což mu pomohlo k tomu, aby se v první části závodu dostal na první místo před Vettela. Hamiltona o kolo dříve přezuli za 2,4 s.
Two cars
— Formula 1 (@F1) April 16, 2018
Eight tyres
Ten seconds
Incredible stuff from the @redbullracing crew on race day#ChineseGP #F1 🇨🇳 pic.twitter.com/LVQEk5zg05
Parádní výkon jsme viděli u Red Bullu, který si hned dvakrát troufl v závodě na dvojzastávku. Náročný úkon bravurně zvládl, všechny čtyři výměny kol se pohybovaly v rozmezí 2,5 - 2,9 s. Lidé jsou přitom pod tlakem, pokud dojde k zaváhání u prvního jezdce, doplácí na to i ten druhý čekající za ním.
Logicky využili výjezdu safety caru k nasazení čerstvých měkkých pneumatik, ke stejnému kroku mělo sáhnout Ferrari i Mercedes, kteří se hlídali a zůstali u jednozastávkové strategie. Takto ale Red Bullu darovali šanci na vítězství, kterou Ricciardo využil.
Většina pilotů startovala na pomalejších měkkých pneumatikách, pro začátek na ultra-měkkých se dobrovolně rozhodl jen Hartley - piloti Red Bullu, Renaultu, Pérez i Grosjean museli, protože na nich postoupili včera do poslední části kvalifikace.
Polovina pole stavěla pouze jednou, do dvou zastávek šli piloti Force Indie, Red Bullu, Renaultu, Toro Rosso a Grosjean se Sirotkinem. Teploty dráhy dnes byly o 20 °C vyšší, což nahrálo pestrým strategiím, ovlivněným dlouhou safety-car fází, která umožnila snížit opotřebení a degradaci u jezdců, kteří během ní nezamířili do boxů.
Nejdelší stint na středně-tvrdých pneumatikách zvládl Hamilton - 38 kol představovalo 66,7 % velké ceny. Na měkkých vydrželi Alonso s Ericssonem 29 kol, na ultra-měkkých Gasly s Oconem 25 kol.