Tilke o změnách v Mexiku a přípravě "naprosto jedinečného" Ázerbájdžánu

Petr Hlawiczka, 13. ledna 2015, 06:40 Google+

Návrhář okruhů Formule 1 Hermann Tilke po úpravě mexické dráhy věří, že bude letos po návratu do kalendáře úspěšná a diváci ji dobře přijmou. Totéž očekává od zcela výjimečného Ázerbájdžánu.

Počet komentářů:  16 komentářů (Poslední 14.01. 20:06) Napište svůj názor
gp mexico

gp mexico | foto: Tilke GmbH & Co.

Trať Autodromo Hermanos Rodriguez nacházející se poblíž hlavního města Mexico City hostila naposledy závod F1 v roce 1992. Letos se chystá k velkému návratu - k tomu ovšem FIA požadovala provedení rekonstrukci.

V zájmu zvýšení bezpečnosti byla přebudována rychlá zatáčka před cílovou rovinkou - Peraltada. Místo ní vznikne šikana a vozy se projedou stadiónem. Také esíčka (č. 7 - 12) v prostřední části okruhu budou narovnána a jejich průjezd tedy bude rychlejší.

"Nové budou boxy i paddock, ale nemáme tolik místa. A po rovince jsme udělali několik nových zatáček, protože to je pro diváky to nejpodstatnější. 'Hada' - velmi rychlé zatáčky, přesouváme dovnitř. Téměř je kopírujeme, protože byly úspěšné, ale nebyly bezpečné, neobsahovaly žádné únikové zóny," popisuje Tilke pro Fox Sports.

"A nachází se tam velký stadion pro koncerty. Povedeme vozy skrz něj. Samozřejmě je pomalý, ale je to pro diváky - bude tam k vidění akce," přibližuje úpravy v poslední části okruhu, které v minulosti dominovala velmi rychlá zatáčka.

Ázerbájdžán bude naprosto výjimečný
Tilke často čelí kritice kvůli tomu, že se vzrušující tratě z minulosti po jeho úpravách stávají nudnými. Naposledy se setkal s negativními reakcemi kvůli připravované městské trati v ázerbájdžánském Baku.

"Musíte to vidět trojrozměrně, z fotek to nevyplývá. Opravdu je to ve starém městě do kopce, kopíruje to hradby z 12. století. Bude to opravdu vzrušující. Jde o 100% dočasný okruh, vše na existujících cestách. Některé zrenovujeme, ale ne všechny.

Půjde o velmi rychlou trať. Jde o naprosto jinou výzvu, hodně se liší od všech městských tratí na světě. Je jiná než Monako, jiná než Singapur. Bude naprosto výjimečná.

Diskuze: Tilke o změnách v Mexiku a přípravě "naprosto jedinečného" Ázerbájdžánu

Počet komentářů: 16, poslední 14.01.2015 20:06 Vložte komentář