Další mladí Němci do Formule 1? Možná Beckmann, Zendeli nebo Flörschová

F1NEWS.CZ, 28. ledna 2021, 00:53 Google+

Jednadvacetiletý Mick Schumacher bude v roce 2021 dalším závodníkem ze sousedního Německa, který se zapíše do historie minimálně tím, že bude závodit ve Formuli 1 jako osmačtyřicátý německý závodník. Budou ho následovat další mladí piloti? Když Mickův otec Michael Schumacher vstoupil do Formule 1 před třiceti lety a stal se prvním německým šampionem F1 v roce 1994, spustil boom - motokárové dráhy u našich západních sousedů byly plné, talentovaní chlapci a i dívky procházeli juniorskými sériemi. V roce 2010 působilo ve Formuli 1 současně sedm německých jezdců. Sebastian Vettel a Nico Rosberg přidali další tituly mistrů světa pro Německo.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie | foto: www.josefkral.cz

Sdílejte článek

Spustí Mick Schumacher podobný boom? Situace je nyní obtížnější: Formule 1 přechází v Německu (a nejen tam) z bezplatné státní televize na placenou televizní stanici a Německo je po četných úspěších v nedávné minulosti Formulí 1 možná trochu unaveno. To je patrné i v juniorské sérii. 

img-responsive

Mick Schumacher v Bahrajnu | foto: Scuderia Ferrari

V roce 2020 působilo v deseti nejdůležitějších juniorských sériích v Evropě celkem třináct mladých německých jezdců. Mick Schumacher se již dostal do F1. Dalšími dvanácti piloty byli: David Beckmann, Lirim Zendeli, David Schumacher, Sophia Flörschová, Andreas Estner, Niklas Krütten, Sebastian Estner, Matthias Lüthen, Nico Gröhler, Tim Tramnitz, Joshua Dürksen a Sebastian Freymuth.  

Třináct pilotů zní jako hodně, ale ve skutečnosti to zase tolik talentů není. Dokazuje to skutečnost, že v soutěži ADAC Formule 4, tedy Německé základní formuli, závodili pouze dva němečtí „budoucí hrdinové“. A pokud jde o otázku, kteří němečtí jezdci by se mohli v budoucnu dostat do Formule 1, pak je nakonec množství méně důležité, než talent.

V džungli mladých talentů v současné době také závodí dvacetiletý bratranec Micka Schumachera David Schumacher, syn Ralfa Schumachera. V loňském roce měl ve Formuli 3 těžký rok, skončil bez bodu na osmadvacátém místě. Navíc musel vyměnit tým během sezóny. Ale jeho bratranec Mick, který je jen o jeden a půl roku starší, potřeboval vždy rok, než si zvykl na nový monopost a novou sérii. Po druhé sezóně Formule 3 v roce 2021 budeme výkon Davida Schumachera moci hodnotit podstatně lépe.

V Německu roste další velmi kvalitní ženská závodnice, dvacetiletá Sophia Flörschová. Ani ona v roce 2020 neměla ve Formuli 3 nijak zvlášť výjimečný rok: 0 bodů, 29. místo. Ale zároveň udělala velký dojem svým debutem při vytrvalostních závodech.

Flörschová je bezesporu jednou z nejtalentovanějších žen v oblasti mládeže. Čas ukáže, zda to bude dost na Formuli 1. Budoucnost ve vytrvalostních závodech má pro letošní rok zajištěnou. Během testovacích jízd o ni usilovaly hned dva týmy.

Pokud to půjde podle jejich předchozího výkonu, měli by mít do F1 dobře nakročeno další dva mladí němečtí piloti, dvacetiletý David Beckmann a o rok starší Lirim Zendeli. Beckmann léta soupeřil s Mickem Schumacherem v motokárách. V roce 2020 byl nejlepším německým jezdcem Formule 3, obsadil šestou pozici a vyhrál dva závody. David Beckmann jezdí v různých sériích Formule 3 od roku 2016.

Zendeli, jehož rodina pochází z Albánie a Makedonie, byl ve Formuli 3 osmý a s výhrami je na tom jen nepatrně hůř než Beckmann. Navíc Zandeli a Beckhamm jezdí za stejný tým (Trident). Na rozdíl od Beckmanna má však za sebou Zendeli teprve druhou sezónu. Předtím byl přesvědčivý mimo jiné jako německý šampion Formule 4.

Zendeli je zatím jediným německým jezdcem, který má smlouvu v juniorské sérii. V roce 2021 bude soutěžit ve Formuli 2 pro MP, možná znovu proti Beckmannovi. Pozoruhodnou sezónu měl také  teprve šestnáctiletý Tim Tramnitz, čtvrtý v německé Formuli 4.

Vytisknout

Diskuze: Další mladí Němci do Formule 1? Možná Beckmann, Zendeli nebo Flörschová

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

George Russell v Abú Zabí

Russell o ambicích Williamsu i budoucnosti. Kdy čeká povýšení do Mercedesu?

Fernando Alonso v rámci filmovacího dne v Barceloně

Alonsův nový šéf: Je to s ním složité, ale těším se!

Valtteri Bottas

Letos budu sobec, varuje Bottas

Williams FW43B

Williams ukázal FW43B s novým zbarvením: modrobílá s prvky žluté

Nikita Mazepin při sezónních testech v Maďarsku

Micka už jsem v totožném autě porazil, hlásí Mazepin. Co říká na pověst platiče?

Sebastian Vettel poprvé na trati s Aston Martinem AMR21

Aston Martin poprvé prohnal svůj nový vůz AMR21 po okruhu + FOTO

Nový zbarvení Haasu

Haas představuje nové zbarvení a hlavního sponzora

Aston Martin AMR21 - Mercedes

Zelená zpět na scéně. Aston Martin představil vůz pro sezonu 2021

Fernando Alonso

Alonso už je po své nehodě na kole zcela fit, může testovat s vozem F1

Nový technický ředitel Mercedesu James Allison

Mercedes záměrně neukázal podlahu W12. Co skrývá?

Průběžné pořadí šampionátu:

1. HAMILTON, 2. BOTTAS, 3. VER... Celé pořadí

reklama

Doporučujeme

Eddie Jordan

Jordan Strollovi věří: Může to dotáhnout až k titulu, jednu věc ale musí zlepšit

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Mercedes odhaluje první snímky nového vozu W12

  2. Mercedes záměrně neukázal podlahu W12. Co skrývá?

  3. Letos budu sobec, varuje Bottas

  4. Aston Martin poprvé prohnal svůj nový vůz AMR21 po okruhu + FOTO

  5. Haas představuje nové zbarvení a hlavního sponzora

  6. Zelená zpět na scéně. Aston Martin představil vůz pro sezonu 2021

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud