Sainz je pátým jezdcem Ferrari ze Španělska po markýzi Alfonso de Portagovi (1956 a 1957), Marcu Geném, Pedro de la Rosovi (oba pouze jako testovací) a Fernandu Alonsovi (2010 až 2014).
Péče o Sainze je podle zákulisních informací snadnější, než o věčně nespokojeného Vettela. Nová posila Ferrari je synem Carlose Sainze, legendy ze světové rallye, jenž nyní pečuje o kariéru svého následníka. U Toro Rosso byl Sainz senior známý tím, že politicky vedl kampaň za svého syna. V té době byl týmový interní duel proti Maxi Verstappenovi poměrně vyostřený.
Sainz junior nyní prozradil: „Byl jsem si velmi dobře vědom toho, jakou smlouvu jsem podepsal. Ferrari zaručuje oběma pilotům stejné zacházení. Šel jsem do Ferrari, abych přivedl tým zpět na vrchol a nechal za sebou své soupeře, včetně svého týmového kolegy.“
Španělská bojová mentalita by měla být Ferrari známa, protože „Scuderia“ analyzovala jeho kariéru velmi podrobně - včetně špionáže v boxovém rádiu. Binotto připouští: „Než jsme Carlosovi nabídli smlouvu, poslouchali jsme celé jeho rádio. Chtěli jsme se dozvědět více o tom, jak komunikuje se svými inženýry. Způsob, jakým závodník mluví se svými lidmi, hodně napovídá o tom, jaký je a jak přistupuje ke své práci.“
Sainz potvrzuje: „Vždy jsem si byl vědom toho, že mě ve Formuli 1 sledují, ale během prvních několika rozhovorů s Ferrari jsem byl stále více překvapen. Analyzovali každý tým, každou kategorii. Nejprve jsem si myslel, že mi nevěnovali velkou pozornost, ale vidím, že stáj sleduje potenciální piloty velmi pozorně.“
Piloti Ferrari jsou ostatně také velmi sledováni fanoušky a novináři; zřejmě více, než ostatní jezdci. A nyní mají povinnost „dovést chromého koně“ zpět na vrchol Formule 1. Sainz si uvědomuje: „Být jezdcem Ferrari má pro jezdce hlubší význam, ale přesto se budu snažit zůstat stejný Carlos Sainz, jako jsem byl.“