"Vezměte si, o kolik soubojů kolo na kolo jsme přišli. Dokud nezvolíme strukturovaný přístup k problému, nedosáhneme žádného pokroku. Jedním z našich cílů, které společně s FIA a týmy pro rok 2021 sledujeme, je to, že chceme mít auta, která by jezdcům na dráze opravdu umožnila spolu bojovat," říká Brawn.
F1 se po sezóně 2020 připravuje na velké změny, až vyprší současné komerční a technické dohody. Brawn, jenž kdysi pracoval jako technický ředitel Benetton či Ferrari za dominantní éry Michaela Schumachera již dal dohromady tým, jenž se věnuje aerodynamickému výzkumu v tunelech a pomocí počítačových simulací (CFD).
"Potřebujeme vyvinout návrh vozu, který se blíží současné úrovni výkonnosti, ale umožňuje akci kolo na kolo," pokračuje sportovní šéf F1 po Velké ceně Austrálie, v níž si celá řada jezdců stěžovala na to, jak těžké bylo někoho předjet. V Albert Parku to nikdy nebylo snadné, zdá se však, že s propracovanější aerodynamikou monopostů to je letos ještě těžší, byť se tomu FIA snažila pomoci třetí DRS zónou.
Posteskl si Lewis Hamilton, jenž po startu z pole-position přišel o vedení po zastávce Sebastiana Vettela v boxech za virtuálního safety caru, velmi kritický byl i Max Verstappen, jenž po svém 360° smyku dojel šestý za Fernandem Alonsem.
"Bylo to úplně zbytečná. Já bych televizi vypnul. Byla to nuda. Děláte, co můžete, abyste něco zkusili... celou dobu jsme byl v dosahu DRS, nešlo s tím ale nic dělat," dodává holandský pilot Red Bullu.