Výše uvedený citát dokládá skutečnost, že Formula One Group zahájila rozhovory s týmy Formule 1 směřující k nahrazení existující Convention de la Concorde franšízovým modelem. Uvedl to šéf Mercedesu Toto Wolff. Jedním z důvodů je přetrvávající model rozdělování příjmů, který je dílem někdejšího bosse F1 Bernie Ecclestonea - ten byl kritizován menšími týmy. Podle nich jsou bohaté stáje finančně zvýhodňovány a nezávislé týmy soustavně musí bojovat o přežití.
"Liberty Media se v současnosti hodně blíží situaci, kdy Dohoda o svornosti ve své podobě přestane existovat. V zásadě budou mít týmy v budoucnu tuto franšízu napořád, což napomůže k přidání hodnoty, protože nebude třeba ji každých osm let znovu projednávat," domnívá se Wolff.
I když Liberty Media neslaví vždy a ve všem úspěchy, jako například s prodejem akcií, od systému franšízingu, který je hojně rozšířen v amerických sportovních oblastech, si slibuje větší příležitost pro týmy ve středu pole. Nové pojetí by s velkou pravděpodobností zbavilo tyto stáje obav spojených s nedostatkem finančních příjmů.
"Než se takový tým F1 vybuduje, trvá to roky. Majitelé přicházejí a odcházejí. Je třeba vytvořit prostředí pro vznik takových týmů a majitelů, aby měli zájem v F1 působit. Aby se do ní vraceli a setrvali tu určitou dobu, vyprodukovali hodnotu, anebo když neodvedou dobrou práci, aby prodělávali. Nové pojetí tomu může napomoci. Situace je pro týmy kritická, protože trvá dlouho, než je vystavíme. Lidé týmy kupují, protože jsou plně funkční, ale musí být zformovány do odpovídajícího franšízového systému," přidal svůj názor zástupce šéfa týmu Force India Bob Fernley.