Přišel s ním závodní ředitel McLarenu Eric Boullier, když vyzval týmy, zda by nestálo za to zvážit znovu zavést aktivní zavěšení. Jednou z příčin tohoto rozhodnutí jsou námitky ze strany Ferrari, konkrétně hlavního konstruktéra Simone Resty, který v tomto duchu kontaktoval i závodního ředitele FIA Charlie Whitinga.
Ve světle těchto debat tedy navrhl Eric Boullier oprášit systém aktivního zavěšení, tedy technologii, která umožnila Williamsu získat převahu v šampionátech v letech 1992 a 1993. Podle něj by tento krok mohl ukončit táhnoucí se technické spory.
"Zavěšení, to je ve své podstatě zábavné téma. Měli bychom jednou zastavit osobní vůz a vše zkopírovat, abychom mohli znovu zavést aktivní zavěšení, protože by to uzavřelo tuhle debatu. Dnes vše závisí na výkladu pravidel, pak můžete zaměřit svou pozornost na jeden koncept, jehož provedení může být rozdílně interpretováno.
To je důvod, proč se Ferrari snaží prosadit, aby jejich stanovisko schválila FIA. Jsme v centru debaty a mnoho týmů nás kvůli tomuto tématu kontaktuje. U Ferrari mají nějaký názor a snaží se ho prosadit, což se pochopitelně ostatním týmům nelíbí," domnívá se Boullier.
Jak Charlie Whiting uvedl, technická směrnice bude prodebatována ještě před koncem tohoto měsíce. Předpokládá se, že bude patřičně definována, co je a co není dovoleno, aby před prvním testem, který začne v Barceloně 27. února měly týmy nějaký čas na případné úpravy. Pokud by se situaci nepodařilo zvládnout, nelze vyloučit, že bude mít dopad na australskou Grand Prix, která se jede 26. března.
"Letos máme nový aerodynamický balíček, s nímž budou některé týmy zkrátka lepší než ostatní. Na začátku sezóny tak nastanou nějaké rozdíly, nevylučuji i určitá překvapení. Ale jak budou jednotlivé stáje přicházet navzájem do styku, mohou leccos okopírovat, nebo chcete-li integrovat něčí koncept do svého vlastního - znovu tak nastane tendence určitého nepoměru. Ale jsem si jist, že nebude tak velký," doufá Boullier.