"Myslím, že to je v některých oblastech dobré. Pokud vám tým říká, abyste tolik nevyužívali pneumatiky v zatáčce 5, protože je zatěžujete více než váš týmový kolega, pak je OK to neříkat a není s tím problém," začíná Brazilec.
"Ve voze je ale tolik věcí, které děláme, že když s tím přestaneme, možná příliš stoupne teplota zadních brzd, protože se moc zahřejí baterie, a pak může ve voze dojít k požáru," varuje zkušený pilot Williamsu.
"Můžete mít velkou nehodu - a to není nic, co by bylo spojené s jezdcem. Týká se to velmi složitých pohonných jednotek ve voze. Pokud nepoužijete ta správná nastavení, pak na ní můžete zapomenout - neujedete ani 2 kola. To se netýká jezdce, ale velmi složitého systému, který mám. Jsem proti, úplně proti!" kritizuje Massa.
"Mohli to udělat profesionálněji, nejen mluvit se starými jezdci. Ti věří vždy tomu, že to je pro nás dnes příliš složité a příliš jednoduché, s vozem ale nikdy nejeli. Pokud se chcete vrátit do minulosti, pak zaveďte vozy z té doby, a my s nimi budeme závodit. Není to problém," pokračuje.
Felipe Massa je jednoznačně proti omezení radiokomunikací (foto: Williams F1 Team)
Upozorňuje rovněž na to, že používání kódovaných zpráv bude obtížně detekovatelné. FIA vyhradila 8 lidí pro sledování radiokomunikace 11 týmů během závodního víkendu. Ti však nemusí vše odhalit: "Máme hodně kódů, o kterých vy nic netušíte."
"Cokoliv vynaleznete, to jezdec možná pochopí, změní a nikdo o tom nebude vědět. Možná potrestají auto za něco, co slyšeli, ale nemůžete prokázat, co je kódované a co ne. Není to zkrátka dobré," dodává Massa.
FIA si včera kritiku týmů vyslechla a ve svých omezeních zřejmě poleví. Původní návrh by tak mohl vstoupit v platnost po dalších diskusích až od příští sezóny. Charlie Whiting dá dnes do 10 hod týmům na vědomí definitivní rozhodnutí v této oblasti.