Letní přestávka byla kvůli epidemie koronaviru přesunuta z letních měsíců na období března a dubna, navíc byla prodloužena ze dvou na tři týdny. To však ale nemusí být konečná vzhledem k tomu, jak se nemoc Covid19 po světě neustále šíří.
Ferrari sice oznámilo, že se rozhodlo své továrny otevřít již 14. dubna, u Alfy Romeo ta ale tak být nemusí: "V závislosti na vývoji situace v Anglii, Itálii a tam, kde jsme, by mohlo být současné období uzávěry prodlouženo," říká Vasseur, jehož tým podporovaný Maranellem sídlí ve švýcarském Hinwilu.
"Svět není jen o nás. Abych to řekl jasně: pro společnost nejsme nějak zvlášť užiteční. Formule 1 musí zůstat pokornou a klidnou. Dokud přibývá nemocných lidí, není ten správný čas pro ježdění aut po okruzích," uvědomuje si šéf Alfy Romeo, která loni skončila mezi konstruktéry až osmá.
Mnozí kvůli tomu kritizovali i stárnoucího Kimiho Räikkönena, jenž v poslední devíti závodech bodoval pouze jednou a v šampionátu jezdců obsadil až 12. příčku. Přitom právě zkušený Fin má být tahounem týmu, od kterého se Antonio Giovinazzi může učí.
Pedro de la Rosa, jenž v roce 2011 za Sauber závodil, to vysvětluje slovy: "Kimi je velmi rychlý, je mistrem světa. Jenže pro svůj styl potřebuje určitá auta se stabilní přední části - jinak se nepřizpůsobí. Tím se liší od Hamiltona a Alonsa. Dejte Fernandovi jakékoliv auto, a ukáže vám svou rychlost. Tihle piloti se přizpůsobit dokážou."
"Kimi neví, jak se přizpůsobit. V roce 2005 a 2006 jsme spolupracovali u McLarenu s Michelinem a já s Montoyou jsme měli problémy, ale Kimi byl velmi rychlý. Za určitých podmínek je tak silný jako Alonso a Hamilton. Ani jsou ale výš, protože se ne každé auto chová tak, jak Kimi potřebuje," vysvětluje De la Rosa, jenž dosáhl svého životního výsledku v Maďarsku v roce 2006, kdy dojel s McLarenem MP4-21 poháněným osmiválcem Mercedesu druhý.