Sportovní šéf F1 Ross Brawn dříve podporoval velké změny v oblasti pohonných jednotek, které chtěl zjednodušit (vypustit motorgenerátor pro rekuperaci tepelné energie) a pomocí standardizace komponent také zlevnit, aby přilákal další výrobce. Ti však ani přes tyto návrhy a prvotní koketování nakonec vážnější zájem o vstup do královské disciplíny motorsportu neprojevili.
Podle těch současných by takové změny pak představovaly jen mrhání penězi a motorsport by učinil technologický krok zpět. "Když jsme začali jednat, tak si myslím, že jsme se všichni shodli na tom, že správnou cestou je spíše stabilizace současného motoru," přiznává Carey.
Zlepšení závodní podívané a vysoké náklady budou řešit spíše jinou "sérií sportovních a technických pravidel. Některá z nich se stále vyvíjejí. Myslím, že momentálně jsme na hodně dobré cestě," pokračuje ředitel Liberty Media.
"Na počátku jsme odsouhlasily jednodušší, levnější, hlučnější, výkonnější motory s tím, že piloty necháme jezdit. Jak jsme pokračovali, tak jsme začali cítit, že nejlepší bude stabilizovat současný motor, a pak našich cílů dosáhnout prostřednictvím dalších pravidel," vysvětluje Carey.
Změny v motorech by vedly k tomu, že by se výrobci museli věnovat paralelně dvěma vývojovým programům, stouply by finanční nároky a otevřel by se prostor pro tok, aby ostatním zase někdo hodně odskočil, jako tomu bylo v roce 2014 s Mercedesem, který kraluje až dodnes. Za těch pět let ale výkony pohonných jednotek konvergují, byť k tomu nedochází tak rychle, jak někteří zástupci týmů dříve očekávali.
Tím, že současné motory zůstanou zachovány i po roce 2021, kdy do hry vstoupí nová technická a sportovní pravidla, se F1 podle Careyho také vyhne "nečekaným následkům nového motoru."