K dispozici máme čísla z kolébky motoristického sportu - Velké Británie. Jak uvedly britské listy, přenos z Grand Prix Singapuru sledoval na obrazovkách nejnižší počet diváků od roku 2008, kdy se na trati Marina Bay Street Circuit jeho poprvé. Kombinovaný přenos vysílaný stanicemi Sky a BBC shlédlo 3,45 milionu diváků. Ve stejné době vysílala ITV zápas Světového poháru v ragby mezi Novým Zélandem a Argentinou, na ten se divalo 3,98 milionu diváků.
Na obou stranách se vedly dohady, co je příčinou malé či naopak velké sledovanosti. Závod se jel v optimálním čase, Britové měli na trati především obhájce titulu Lewise Hamiltona, ten navíc nebyl na obvyklém pole-position, proto se dala z jeho strany čekat bitva o vítězství. Ragby je anglický národní sport, ale v tomto případě nehrál domácí tým, i když je nutné připustit, že Nový Zéland má v tomto odvětví patřičný kredit.
BBC uvedla, že meziroční sledovanost F1 spadla o 25%, stanice Sky dokonce hlásí úbytek 32%. Průměrný počet diváků živého vysílání Sky z jednotlivých Grand Prix činí 681 000, což je asi 6,6 % sledovanosti programové skladby stanice Sky.
To Německo díky Sebastianu Vettelovi zažívá obrovský boom. Média uvedla, že oproti závodu v loňském roce, na který se v televizi dívalo "jen" 4,32 miliionů diváků, letos došlo k rapidnímu nárůstů - 5,26 milionů si v neděli nenechalo ujít závod, v němž "MiniSchumi" nebo "Unser Seb" vyhrál. Sledovanost dosáhla 32% televizního vysílání.
Podobné jako v Británii je to i v zemi motorsportu zaslíbené, v Itálii. Nedávno italské listy otiskly graf sledovanosti závodů v letech 2000-2014, jenž má trvale sestupnou tendenci. Je to vysvětlováno mimo jiné tím, že Ferrari na vše nestačí a citelně chybí výrazný domácí pilot. Rakouská stanice ORF deklaruje, že po roce 2016 nebude schopna obnovit vysílací práva na F1, což zcela určitě zasáhne i některé diváky v České republice.