Francouzský výrobce čelí čelnímu střetu s Pirelli v další smlouvě ohledně pneumatik v F1. Jedná se o rozmezí let 2017 - 2019. Couasnon je přesvědčen, že Michelin dokáže show pořádně okořenit.
V rozhovoru pro Autosport Couasnon, ředitel Michelinu, řekl: "Milujeme soutěžení, milujeme automobilové závody v celé své kráse a stejně jako mnoho lidí jsme si jisti, že F1 muže být velmi vzrušující. Není mým úkolem kritizovat nebo mluvit o tom, co se děje v současné době. Jednoduše věříme, že můžeme nabídnout příležitost, aby jezdci a inženýři dostali maximální výkon z každé komponenty auta, přičemž jezdec bude nejdůležitější komponentou."
"Chcete-li se dostat dopředu, potřebujete velmi vysoký výkon pneumatiky a fenomenální přilnavost. To je to, co přináší vzrušení. Vidíte, co se dnes děje v závodech Sports Car, ve velké bitvě v Le Mans byl sprint po celých 24 hodin. Bylo zajímavé, poslouchat Nica Hülkenberga, jak říkal, že byl unavený, protože to byl celodenní boj a on mohl jet na maximum po celou dobu. Dělá nám to radost a je to důvod, proč vyvíjíme pneumatiky, takže pokud bychom je mohli dodávat pro F1, bylo by to skvělé. Michelin dokáže nabít vzrušením Sports Car, tak proč bychom to neměli být schopni dělat ve Formuli 1?" prohlásil Couasnon.
Dále potvrdil, že součást technického návrhu Michelinu pro FIA je rozvíjení pneumatiky na 18 nebo 19palcové ráfky. Pokud se FIA domnívá, že je v zájmu F1 zůstat na současných 13palcových, Couasnon připouští, že to by zájem Michelinu opadl.
"Potřebujeme modernější velikosti s menšími bočnicemi, které by nás přiblížily k realitě s vysokovýkonnými nebo super vysokovýkonnými vozy. Ano, znamená to minimálně 18 palců. Jestli 19, proč ne? Ohledně toho už se přizpůsobíme. Velký problém máme s rozhodnutím zůstat na 13palcových s širokými bočnicemi. To bychom potom opravdu neměli zájem."
Nicméně Michelin je připraven souhlasit s plány F1 na tlustší zadní pneumatiku od roku 2017, která se rozšíří ze současných 375 mm na 420 mm.
"To je ale diskuze, kterou budeme vést později. Nyní je důležité, aby FIA pochopila co a jak ne. V případě, že "co" je rychlejší auto, pak víme, jak být hned o tři, čtyři nebo pět sekund rychlejší. Chceme, aby byl pilot na konci závodu unavený, takže mu dáme dobrou mechanickou přilnavost. Také chceme být blíže k realitě, aby naše investice do technologií byly užitečné, přenést je z trati do ulice. Pokud to znamená širší zadní pneumatiky, proč ne," vysvětlil Couasnon.