Před Monzou to opět vře. Whitmarsh vybízí FIA, ať začne rozhodovat podle fotografií, když na to neumí vymyslet testy:"Umožněme FIA zkoumat fotografie. Monoposty, u nichž by se konce křídel systematicky při brzdění prohýbali níže než 65 mm nad úroveň vozovky, by byly vyloučeny."
Jiní nad tím již pouze mávají rukou. Robert Kubica například soudí, že se tím McLaren snaží pouze vymlouvat a odvádět pozornost od svých aerodynamických nedostatků.
Jak to, že Red Bully prošly bez problémů vyššími zátěžovými testy v Belgii - dokonce dle slov svého šéfa Christiana Hornera bez jakýchkoliv úprav? Ross Brawn prozradil, v čem by mohla spočívat ona finta.
Snímky předního křídla Red Bullu z Belgie, jež zveřejnil "Auto Motor und Sport"
Fígl by mohl spočívat v tom, že křídla se prohýbají k zemi až při zatížení zepředu, po předchozím prohnutí zepředu dozadu (podél horizontální osy) vlivem odporu vzduchu. Karbonová vlákna nosného prvku se dokážou prohýbat pouze vzad.. U stojícího monopostu směrem dozadu k prohnutí nedochází, v tomto stavu také dokáže v pohodě projít přísnějšími zátěžovými (tlak shora dolů) testy FIA. Při dosažení určité rychlosti se však začnou bočnice posouvat nejprve směrem dozadu a pak k zemi.
Křidlo se nejprve vlivem odporu vzduchu při vyšších rychlostech prohne dozadu (fotomontáž), nadměrně flexibilní je až v této poloze
Toto však FIA svými testy nedokáže simulovat. Musela by křídla prohnout mírně dozadu a až pak zatížit, aby potvrdila teorii Rosse Brawna. Soupeřům se vzhledem k nedostatku času tento trik Red Bullu již nepodaří zkopírovat: "Je to poměrně komplikované. Na výrobu takového křídla už není čas," potvrdil šéf Mercedesu.