Jednou z největších námitek byl střední pilíř Halo a s ním spojené problémy s dobrým výhledem na trať. I když piloti k této záležitosti neměli zásadní námitky a nestěžovali si, FIA uvádí, že by střední pylon Halo konceptu mohl být tenčí. Cílem je snaha zjistit, "jak daleko můžeme jít", než se ochrana kokpitu v příštím roce povinně zavede.
Halo koncept se objevil i při středečních testech, na Mercedesu W08 ho používá testpilot George Russell. Je to mimochodem poprvé od loňských zkoušek, kdy se Halo koncept objevil na trati. Dá se celkem logicky předpokládat, že FIA požádá i ostatní týmy, aby se ve druhé polovině letošní sezóny věnovaly zkouškám ochrany kokpitu.
"Centrální vzpěra je v současné době široká 20 mm. Dle našeho názoru je tu určitý prostor pro zeštíhlení této časti za účelem lepšího výhledu pilota vpřed. Takže ještě před zavedením v příštím roce budeme testovat další varianty, chceme jít až na 16 mm a uvidíme kam až bude možné dojít," komentoval situaci bezpečnostní ředitel FIA Laurent Mekies.
Je vcelku pochopitelné, že týmy mají zájem získat větší množství informací, jak se zavedení Halo projeví na aerodynamice vozu. V příštím roce jim bude umožněno inovovat Halo vlastními doplňky, aby došlo k optimalizaci aerodynamiky jakož i celkového vzhledu ochrany kokpitu. FIA proto povolila týmům další testy před koncem sezóny včetně možnosti zkoušek při trénincích v rámci závodních víkendů.
"Některé týmy nás v této otázce oslovily, zda by mohly ochranu kokpitu otestovat v prvním a druhém tréninku. A také během sezónních testů. Nikoli při testech pneumatik, ale například při dvoudenních testech by to bylo možné, týkalo by se to Abú Zabí a pátků při každém závodním víkendu, protože většina z nich už něco podobného dělala v minulém roce," objasnil situaci Charlie Whiting.