Pořád ale není jisté, jak napsal jeden satiristický deník, že pokud si piloti příští rok "natáhnou na hlavu tanga", tak jim tam zůstanou navěky. FIA totiž stále nehází řešení Red Bullu, zvané aeroscreen, do starého železa. Na pořad dne by se mohl dostat v roce 2018, navzdory prohlášení rakouského týmu, že vývoj na tomto řešení pozastavuje (čtěte zde).
U aeroscreenu je potřeba mít více času pro vyřešení některých otázek, které jsou nutné pro jeho zavedení - především jde o otázku "volného objemu" kolem přilby pilota, s níž je nutné se popasovat. Red Bull především poukazuje na fakt, že finančně nelze zvládnout vývoj tohoto řešení a vedle toho investovat do přípravy vozu na rok 2017.
Halo 2 po premiéře
Nová verze Halo konceptu - nazývaná Halo 2 - už si odbyla svou ukázku v rámci rakouské Grand Prix a má za sebou pár statických zkoušek ve spolupráci Ferrari a FIA. Došlo na několik simulačních testů, jejichž cílem bylo prověřit co největší počet možných komplikací, ke kterým by mohlo dojít při spolupráci se zdravotním týmem.
Plná doba vyproštění se pohybovala za hranicí deseti minut, což možná s ohledem na vysloveně naléhavý případ vyznívá jako dlouhá doba. Každopádně FIA dospěla k názoru, že s přihlédnutím k několika drobným problémům se první zkoušky odehrály v přijatelném časovém horizontu. Další test bude proveden v rámci Grand Prix Velké Británie, kdy lékařské týmy budou mít pro svou simulaci vytažení pilota z kokpitu k dispozici odpovídající figurínu a díky tomu mohou optimalizovat vyprošťovací techniku zraněného jezdce.
Techničtí ředitelé uspořádají na Silverstone setkání s FIA, aby mohli své zkušenosti prodiskutovat a měli přehled o tom, zda Halo koncept úspěšně absolvoval všechny nutné bezpečnostní aspekty. O nasazení této varianty ochrany kokpitu musí rozhodnout Strategická skupina F1 a Komise F1. Ozvaly se však i hlasy, že FIA zatím s definitivním řešením z bezpečnostních důvodů váhá.