Jean Todt, prezident FIA, si ale nemyslí, že by kritika byla na místě. Navíc dodává, že změna pravidel byla schválena jednomyslně. Postižení piloti ale mají jiný názor - Hamilton hovoří jednoznačně o znehodnocení závodu, protože nemohl zasáhnout do boje o vedení z důvodů změny režimu motoru, kterou nemohl se svým technickým týmem odstranit a učinit tak svůj vůz více konkurenceschopný.
Podporu získal celkem pochopitelně od svého šéfa Toto Wolffa, na jeho stranu se přidal i Fernando Alonso a rovněž Maurizio Arrivabene, který situaci označil za "šílenou", protože u Ferrari zase řešil Räikkönen v polovině závodu problém s elektronikou.
Todt se k této otázce vyjádřil na Sportovní konferenci FIA v Turíně. "Vždy jsme věřili, že odstranění takzvaných pomůcek pro piloty je správné, že to pomůže jim a závodům jako takovým. Bylo jednomyslně požadováno, abychom snížili veškeré pomůcky v závodním režimu a tohle omezení je součástí tohoto přístupu," prohlásil Todt.
Obhájce titulu Lewis Hamilton naproti tomu tvrdí, že moderní technika v současné natolik komplikovaná, pilot má k dispozici tolik ovládacích prvků, přepínačů a režímů řízených z kokpitu, že by nějakou pomoc potřeboval.
"Ano, dá se říci, že monoposty jsou příliš komplikované, ale právě skončil závod 24 hodin Le Mans s vozy, které jsou také víc a víc komplikované.Týmy a piloti na tom musí zapracovat, protože je šance nabídnout nejlepší možný výkon," dodává Todt.