V Austrálii skončil těsně za bodovanými příčkami, v Bahrajnu podobně jako Sebastian Vettel viděli diváci jeho žlutý vůz jenom v zahřívacím kole, v němž ho zradila hydraulika čerpadla. Jolyon však neztrácí optimismus a je přesvědčen, že Čína pro něj bude pověstný "bod zlomu".
"Na tenhle závod jsme se zaměřili. Vůz je dobře vyvážený a jediné, co nám schází, je trocha vyššího výkonu. To je náš hlavní úkol do budoucna, takže každé navýšení je vitané," vysvětluje Palmer, který v Číně nebude na rozdíl od jiných tratí v neznámém prostředí. Na Shangai International Circuit se šestnácti zatáčkami z produkce Hermanna Tilkeho už v roce 2015 strávil jako třetí pilot pro něj tehdy tradiční dobu.
"Loni jsem tu absolvoval první volný trénink, takže o trati mám určitou představu. Panují tam dost nízké teploty, jsou tu také hodně dlouhé zatáčky, což více zatěžuje přední pneumatiky. Což je přesný opak toho, co bylo v Bahrajnu, kde je více namáhán zadek vozu. Jsou tu i technické zatáčky a pak unikátní úvodní partie, která prověří především levou stranu. Rovinka je velmi dlouhá a přímo volá po využití DRS, takže je důležité se udržet v závětří vozu před sebou, předjetí je nutné dobře odhadnout s ohledem na brzdný bod," popisuje své pocity ze šanghajské trati Palmer.
Rovinku vidí jako jeden z klíčových bodů pro úspěch v závodě: "Je jedna z nejdelších v kalendáři Grand Prix, navíc je v samém závěru okruhu. Je skutečně nutné maximálně využít potenciálu, nesmíte ji v žádném případě podcenit. Prostřední sektor tvoří velice rychlé zatáčky, kde není vůbec snadné sledovat vůz před vámi, ale ony samy o sobě představují velkou výzvu. A jedním z rozhodujících prvků v Šanghaji bude také práce s pneumatikami," dodává Palmer.