Na počátku týdne byly zrušeny plánované aerodynamické úpravy pravidel z důvodu obav Mercedesu a Pirelli, podle nichž by zvýšený přítlak znamenal neúměrné zatížení pneumatik. Paul Hembery se však domnívá, že předpokládaného zrychlení o pět vteřin lze i tak dosáhnout.
Jak šéf Pirelli Motorsport uvedl, vyrobit pneumatiku, která by zvládla zatížení po aerodynamických úpravách, by nebyl problém, vydržela by i zvýšenou zátěž, ovšem bylo by to na úkor vlastního závodění.
"Jsme schopni vyrobit jakoukoli pneumatiku, která snese zatížení jaké si jen lze představit, ale nebude to stejný výrobek jako ty, které používáme dnes. Takže pokud chcete o padesát, šedesát procent vyšší zátěž kvůli jiné aerodynamice, už to nebude pneumatika jako v několika posledních sezónách. Naše indikace je prostá, pokud chcete zachovat normu, kterou máme nyní v F1, musíte přijmout jistá omezení zátěže," uvedl Hembery ve čtvrtek (13. 1.) u příležitosti akce Autosport International.
Šéf Pirelli se nicméně domnívá, že pokud v roce 2017 budou použity širší pneumatiky a vozy, tato skutečnost vynahradí nedostatek přítlaku mnohem přirozenějším způsobem. "Od minulého roku do sezóny 2017 bude probíhat přirozený vývoj. Zavedením širších gum a monopostů se dopracujeme ke čtyřem až pěti vteřinám navíc," tvrdí Hembery.
Podle jeho názoru by mělo být pečlivě zváženo, zda má dojít ke zrychlení monopostů výhradně prostřednictvím rychlejších průjezdů zatáčkami, jak to bylo navrženo.
"Největší úsporu času získáte díky širším pneumatikám na rovinkách. Když jsme vstoupili do F1, vzpomínám si, že Ross Brawn byl vedoucím pracovní skupiny zaobírající se pneumatikami. Jedna z jeho prvních poznámek zněla »Nechceme být rychlejší v zatáčkách«. Takže pokud nás někdo požádá, aby byly vozy rychlejší v zatáčkách, musíme být velmi opatrní. Lidé si musí uvědomit, že výkon vozů už je hodně velký a pět vteřin je dost značná změna. Je třeba mít jistotu, že jdeme správným směrem," dodává Hembery.