Proti jeho angažmá ale mluví fakt, že doposud nemá velké zkušenosti s F1, prozatím usedl do monopostu této kategorie jen šestkrát v pozici třetího pilota v týmech Marussia a Caterham. Rossi by byl pochopitelně rád za místo u Haase, ale dle vlastních slov se poohlíží i po jiných možnostech.
"Mým cílem vždy bylo pilotovat vůz F1," uvedl Rossi pro stanici ESPN. "Přitom se nemusím vázat na určitý tým, chci dokázat, že jsem schopen se prosadit na startovní rošt a být kvalitním soupeřem v šampionátu. Proto přivítám jakoukoli příležitost, která se mi naskytne a umožní mi splnit mé závodní sny."
Rossi si je vědom, že pouhé angažmá v nějakém týmu nestačí, aby se zájem o formuli 1 v USA zvedl, musí v ní figurovat velmi úspěšný pilot nebo tým. "Fanoušky v USA přitáhne k F1 jen »jejich« účastník. Tým už se na startovním roštu objeví příští rok, teď by to chtělo ještě dobrého pilota. Američané jsou velcí patrioti a pochopitelně budou žádat, aby reprezentanti jejich země byli úspěšní. Zatím to je určitý problém, ale příští rok už to může být jinak."
Pohledem do historie lze snadno zjistit, že prozatím si Američané vedli úspěšněji v kategorii jezdců, kde Phil Hill a Mario Andretti zaznamenali po jednom titulu mistra světa. Americké konstrukce tak úspěšné nebyly, Eagle, Shadow a Penske sice vyhráli po jedné Grand Prix, přičemž o příslušnosti k USA s výjimkou Gurneova "orla" se dá s úspěchem pochybovat. Až na týmové šéfy totiž většina personálu byli Evropané se zkušenostmi u jiných týmů. Pouze poznamenáváme, že do tohoto výčtu s ohledem na zvláštní specifiku nezapočítáváme závody 500 mil INDY, ačkoliv v letech 1950-1960 byly součástí šampionátu.