Italský výrobce byl před sezónou požádán o to, aby vyráběl rychleji se opotřebovávající pneumatiky, díky nimž by se zvýšil počet zastávek v boxech z průměrné jedné v loňském roce na tři v letošním.
Zatímco během prvního závodu v Austrálii většina pilotů stavěla pouze dvakrát, za vyšších teplot v Sepangu to bylo třikrát, přičemž někteří se v boxech objevili dokonce čtyřikrát (Webber, Hamilton a kvůli poškození křídla také Alonso).
Horner připustil, že díky tomu se nejednalo o jedno zastávkové procesí jako za doby Bridgestonů, ale o vzrušující velkou cenu, během níž došlo k 55 předjížděcím manévrům, což trojnásobně převyšuje malajský průměr.
"Rozhodně to dodalo závodu vzrušující rozměr. Na boxové zídce to bylo samozřejmě obtížné. Byla by to noční můra i pro leteckého dispečera, protože se snažíte hledět i na to, kde vyjedete po zastávce z boxů, jaká je degradace, jakou směs byste měli použít - a to vše u dvou vozů. Pracovní tempo je obrovské," ohlíží se Horner za závodem v Sepangu.
"Myslím, že musíte být flexibilní. Nevěděli jsme, jestli pojedeme na tři, čtyři či pět zastávek. Do závodu musíte s jistou dávkou přizpůsobivosti ke změnám. Pro nás to bylo od startu do cíle dost hodně intenzivní."
Z pohledu diváka si závod ještě nevychutnal, proto byl v hodnocení zdrženlivější: "Nejsem tou správnou osobou, která by to mohla komentovat, protože jste tak ponořeni do závodu, že vůbec nesledujete závod jako celek.
Máte však lidi, kteří spolu závodí, Alonso s Hamiltonem si to rozdávali kolo na kolo, Markovi se podařilo dostat zpět do hry po špatném prvním kole, takže si myslím, že to je pro Formuli 1 jenom dobré, jinak by to býval celkem nudný závod."