„Způsob, jakým se u týmu uvedl, jakým se poprvé objevil v továrně, mě velmi zaujal. Při setkání s inženýry mluvil asi hodinu. Když testoval v Jerezu, tak jsem poslouchal jeho rádio s inženýry a věděl jsem, že ho bereme. Byl jsem už ráno napůl přesvědčený,“ říká Boullier.
„Byl jsem překvapen faktem, že byl schopný se tak rychle a jednoduše adaptovat na pozici lídra týmu. Rozuměl bych tomu, kdyby mu to zabralo nějaký čas. Hned po prvním kole byl schopen říci, co by se změnilo, kdyby zůstal v týmu,“ říká Francouz, který také zdůraznil, že potřebovali jezdce, který je schopen ukázat technické znalosti. To byl pro Renault klíčový faktor.
„Protože se ta nehoda stala v tak brzké části sezony, tak jsme se rychle rozhodli, že potřebujeme nějakého zkušeného jezdce a rychlého. Musel mít také určitý charakter, aby mohl dělat technická rozhodnutí. Když se podíváte na jeho profil a musíme přidat jeho zkušenosti s pneumatikami Pirelli a znalosti se závoděním s KERSem z roku 2009, byl jediným, kdo splňoval tyto požadavky.“
„Nad tím vším musím říci, že jsem se s ním vloni několikrát potkal, protože chtěl znát situaci ohledně našeho druhého závodního místa pro rok 2011. Diskutovali jsme to také s Robertem. Jakmile se probudil z umělého spánku, tak s ním Gerard Lopez mluvil a Robert řekl dvě jména: Nick a Tonio Liuzzi.“
„Kdyby se ta nehoda stala v průběhu sezony, tak by už vůz byl vyvinut. Vybral bych jednoho z našich rezervních jezdců. To by už totiž měli zkušenosti s týmem, znali by členy týmu a uvědomovali by si dané procesy. Byl by to moc velký risk, kdybychom dali tíhu odpovědnosti za vývoj nového vozu na dva mladíky. Byl by to od mne nesmyslný hazard.“