Booth rovněž potvrdil, že i příští rok budou spoléhat pouze na CFD, díky kterému dokázali udržet náklady na přijatelné úrovni a přežít první rok ve Formuli 1 poté, co selhal plán bývalého prezidenta FIA Maxe Mosleyho na zavedení pevných rozpočtových stropů.
"Rozhodli jsme se pokračovat, ale pouze v rámci finančního rámce, na němž jsme se dle starých pravidel dohodli. Podařilo se nám to pouze Nickovým CFD schopnostem. Vylepšení, která jsme na vůz nasadili v Silverstone, by stála šest- až osmkrát více, kdybychom pro jejich vývoj použili konvenčních prostředků."
Důvěru v CFD neztratili ani přes časté technické problémy: "Hydraulika a související část - měli jsme spoustu problémů s diferenciálem - ty nám letos přidělávaly starosti, ale nikdy jsem nebyl nervózní kvůli konceptu vytvoření celého vozu pomocí CFD. Vždy jsem tomu věřil."
"Všechny týmy spoléhají čím dál více na CFD. Ve skutečnosti odhaduji, že aero-tunely budou věcí minulostí a než Lotus dostaví ten svůj, budou zbytečné. Když se podíváte na tempo vývoje, obzvlášť v oblasti předního křídla - není šance to zvládnout v tunelu, den zkrátka nemá tolik hodin. Lidé začínají čím dál více zdrojů přesouvat k CFD.
Nick Wirth je obrovským nadšencem, pro něhož je tato technologie velmi povzbuzující a rád posouvá CFD k další úrovni, je velkým fanouškem simulátorů, takže ve Wirth Research máme dva, které hojně využíváme," dodává šéf Virginu.