Od roku 1992 prošel okruh původně zbudovaný v městském parku řadou změn, o nichž už jsme informovali. Přestože známá zatáčka Peraltada, občas srovnávaná s italskou Curva Parabolica, ztratila svůj typický vzhled, pořád je reminiscence s Monzou pro mnohé velice blízká. Proto se Pirelli rozhodlo pro stejnou kombinaci jako v Itálii - v Mexiku se při obnovené premiéře pojede s středně tvrdými pneumatikami (bílé označení) a měkkými (žluté). Výkonnostní rozdíl mezi oběma pneumatikami by měl činit 1,3 vteřiny.
Týmy jsou si vědomy, že s danou tratí nemají žádné zkušenosti, takže se spoléhají ve velké míře na počítačové simulace. Paul Hembery se k výběru směsí vyjádřil následovně: "Návrat do Mexika je pro nás plný očekávání. Výběr směsí pro danou trať nebyl bez problémů, ale simulace - jedna z nejdůležitějších technologických pomůcek F1 v poslední době - jasně naznačila v prvním závodě na de facto neznámé trati nevyhnutelný příklon k více konzervativní volbě.
Budeme usilovat o dvě zastávky v boxech, ovšem nesmíme zapomenout na značně nejisté počasí ovlivňující velkou část severní Ameriky, kde stále ještě doznívá hurikán Patricie. Samotná trať je koncipovaná tak, aby se na ní dalo hodně předjíždět, takže se dočkáme nejspíš velkého množství strategických variant. Ty budou předvídatelnější po prvních pátečních trénicích. Cítím v mexickém závodě potenciál pro velmi časté změny v pořadí a tudíž zajímavou Grand Prix," rozvíjí Hembery plány dodavatele pneumatik.
Hembery rovněž připomněl, že poslední mexické vítězství pro Pirelli přivezl Gerhard Berger na Benettonu v roce 1986, byl to onen závod, kdy Rakušan převezl celou konkurenci tím, že vsadil na dojetí bez jediné zastávky v boxech. Poté se Pirelli na dva roky z F1 stáhlo, v dalším tříletém úseku už podporovalo týmy, z nichž žádný nevyhrál.