Stáj z Wokingu již míří do amerického Texasu, kde se o víkendu pojede Velká cena Spojených států. Usilovně pracuje na zlepšení své výkonnosti, ale většinu zdrojů již věnuje budoucímu monopostu.
"I když je Austin relativně novým závodem, tak se již stal upřednostňovanou zastávkou v kalendáři F1. Okruh samotný neposkytuje pouze zajímavou směsici různých zatáček, ale také skvělé výhledy. Naše poslední výsledky samozřejmě nejsou uspokojivé. Nicméně pokračujeme v tvrdé práci na zlepšení naší výkonnosti v každém závodním víkendu," začíná De Ferran.
Co se děje s druhým nejúspěšnějším týmem v historii F1? "Jde o různé věci. Zaprvé si myslíme, že potřebujeme porozumět některým potížím, které máme, co je příčinou těchto potíží. Některé z vývojových součástí, jež jsme zkoušeli, moc nefungovaly. Pak se musíte zaměřit na to, abyste pochopili, proč k tomu dochází. A to se stávalo začátkem roku," odpovídá.
"Přivezli jsme pár věcí, ale jde také o závody ve vývoji, jak víte, nežijete tedy v tomto smyslu v neměnném světě. A nakonec je podle mě pravdou, že se hodně soustředíme na auto pro příští rok a snažíme se postavit lepší vůz, abychom byli konkurenceschopnější. Myslím si, že letošní auto na určitých okruzích skutečně odhaluje slabiny, které máme," pokračuje sportovní šéf McLarenu.
"V Singapuru jsme odjeli velmi dobrý závod. Fernando v jednu chvíli zajel jeho nejrychlejší kolo velmi přirozeným způsobem, a skončili jsme podle mě na velmi dobré sedmé pozici. Existují však okruhy, které jsou pro náš balík velmi náročné," přiznává De Ferran.
"Máme dva klíčové ředitele, kteří vedou technickou stránku týmu. Andrea Stella, jenž je ředitelem výkonnosti, a Pat Fry jako ředitel vývoje. Máme velmi silný tým. Tito dva to v podstatě vedou. Simon [Roberts, provozní ředitel] na tým dohlíží a koordinuje veškerou práci. Dle mých pocitů to funguje docela dobře," dodává dvojnásobný mistr americké série CART a vítěz závodu Indy 500.