Grosjean tvrdí, že dostatečně zvolnil a nepoužil ani DRS, což na Twitteru při své stížnosti podpořil i výpisem z telemetrie. Komisaři s ním ale nesouhlasili, proto jej potrestali odsunem o pět míst dozadu na startovním roštu, podobně jako Jolyona Palmera z Renaultu za stejný prohřešek.
Steinerovi vadí nespravedlnost i to, že se proti takovému druhu penalizace není možno podle článku 38.3g sportovních pravidel odvolat. Komisaře hned po závodu zkritizoval a požaduje změnu.
So apppatently I made no effort to slow down and didn't abandon the lap... data shows a different point of view. Btw didn't even open my DRS pic.twitter.com/ONsbzb62hT
— Romain Grosjean (@RGrosjean) April 8, 2017
"Proti těmto rozhodnutím se nemůžete odvolat. Měli by vědět, co dělají. Data, která Romain zveřejnil na Twitteru, hovoří sama za sebe - nevím, jestli se vůbec na takové věci dívají," láteří Steiner.
"Je to hodně nefér. Tohle by dělat neměli. Jestli mají nějakou pochybnost, tak si mají někoho zavolat a nechat si to vysvětlit, a ne dělat závěry a myslet si: 'To jo to, co jsi podle mě udělal,'" pokračuje naštvaně závodní ředitel Haasu.
Události z Číny dle svých slov už hodil za hlavu, ale doufá, že FIA přehodnotí způsob, jakým uděluje tresty: "Voda sahá po most. Doufám, že se z toho poučí a že se z toho poučí FIA, že se na to podívá, zanalyzuje to a uvidí, co tito kluci udělali."