Jana Šrámková, 30. března 2014, 13:14 Google+

Daniel Ricciardo dostal za nebezpečné vypuštění z boxů penalizaci 10 míst na startu příštího závodu v Bahrajnu.

Počet komentářů:  37 komentářů (Poslední 31.03. 14:30) Napište svůj názor
Red Bull

Red Bull | foto: Red Bull Racing

Daniel Riccardo zatím v Red Bullu příliš štěstí nemá. Po zisku druhého místa v prvním závodě sezóny v Austrálii, jeho domácí velké ceně, byl diskvalifikován kvůli porušení pravidel ohledně limitu průtoku paliva. Tým se odvolal a 14.4. se bude konat jednání, kde se Red Bull bude hájit před FIA.

A ani v Malajsii se Australanovi příliš nedařilo. Oba Red Bully stíhaly vedoucí Mercedesy a jely na třetím a čtvrtém místě, když Daniel Ricciardo podruhé zajel do boxů. Byl však vypuštěn dříve, než mechanici stihli zcela připevnit jeho přední levou pneumatiku.

Ricciardo zastavil ještě v boxové uličce a mechanici se vydali jej odtlačit zpět, někteří však bez helem, které jsou povinné a budou to muset vysvětlit. Po výjezdu mu spadlo přední přítlačné křídlo a než ze závodu odstoupil a zajel s vozem RB10 do garáže, dostal penalizaci 10 sekund "stop & go."

Komisaři nyní potvrdili, že navíc dostane za nebezpečné vypuštění z boxů penalizaci deseti míst na startu následujícího závodu na okruhu v Šakiru. Za tento prohřešek podle nových přísnějších pravidel automaticky následuje odsun jezdce o 10 míst v příštím podniku.

Red Bull dostal také napomenutí za to, že jeden z jeho mechaniků neměl během Ricciardovy zastávky ochrannou kombinézu a přilbu.

Diskuze: Ricciardův smolný závod má dohru, do Bahrajnu si veze penalizaci: přijde tam o 10 míst

Počet komentářů: 37, poslední 31.03.2014 14:30 Vložte komentář