Norbert Billaud, francouzský motoristický redaktor, navrhl uspořádat propagační Velké ceny před, nebo po sezoně

Počet komentářů:  15 komentářů (Poslední 31.07. 11:43) Napište svůj názor
Schumacher, Michael

Schumacher, Michael | foto: Scuderia Ferrari

Poslední dobou do kalendáře Formule 1 přibývají závody jako houby po dešti. V příští sezoně se mají jet poprvé závody v Soči, v New Jersey (Niki Lauda o víkendu zpochybnil konání této Velké ceny) a na Red Bull Ringu v Rakousku. Bernie Ecclestone se vyjádřil, že počet závodů nebude v roce 2014 vyšší než 20, některé okruhy musí být tedy z programu vyškrtnuty. V médiích se mluví nejčastěji o Indii a Jižní Korei.

Se zajímavým materiálem na prázdninové zamyšlení přišla francouzský Tomorrownewsf1. Její redaktor Norbert Billaud tvrdí, že počet závodů by nemusel klesnout. Oficiálně by se jelo dvacet Velkých cen. Okruhy, které by se do kalendáře nevešly, by organizovaly volné závody Formule 1. Byl by to jakýsi druh bonusu pro fanoušky.

O jaké okruhy by se mohlo jednat?
Možná evropské (Billaud nevylučuje ani jiné kontinenty), které nemají v současnosti zastoupení v kalendáři FIA. Mohli by to být také například okruhy ve městech jako Paříž, Atény, Las Vegas, nebo starší okruhy, na kterých se někdy Formule 1 jezdila (např. ve Francii, Holandsku).

Kdy by se závodilo?
Podle Billauda těsně před, nebo po sezoně. V případě, že by se uskutečnil „bonusový“ závod před sezonou, byl by příležitostí pro společné představení se týmů, jejich vozů a jezdců. Mohla by se z něj stát médii sledovaná „Roadshow“, která slavnostně odstartuje novou sezonu Formule 1.

Kdyby se jezdilo po sezoně, fanoušci by měli příležitost vzdát hold novému mistrovi světa. V každém případě by se pomocí „bonusových“ závodů mohla posunout Formule 1 dále, kdyby se myšlenka ujala u kompetentních osob a investovalo by se do ní.

Kdyby byla potřeba „bonusový“ závod ještě více zatraktivnit, nabízí Billaud závod bývalých pilotů, kteří by přitáhli do hlediště i své „starší“ fanoušky. V tom případě by se mohla zorganizovat jakási dvojitá „bonusová“ Velká cena. V jedné jízdě aktuální jezdci Formule 1, v další bývalí piloti, jako Michael Schumacher, Robert Kubica, Rubens Barichello, atd.

Byl by to závod, který by se líbil fanouškům i televizním stanicím. Pro zajištění velké sledovanosti by měl být závod vysílán na neplaceném kanálu. Byl by velikou reklamou pro automobilový sport a Formuli 1 zvlášť. Vše má ale v rukách Bernie Ecclestone…

Diskuze: "Bonusové" velké ceny by mohly uspokojit Bernieho i fanoušky

Počet komentářů: 15, poslední 31.07.2013 11:43 Vložte komentář