"Nechápal jsem názory, že je něco špatného na tom, když si jezdci za start v F1 zaplatí," ohlíží se dnes Eddie Jordan, jenž ve svém týmu také angažoval platící jezdce. Obecně je uznáván názor, že jezdci s bohatými sponzory zabírali v mnoha případech místa pilotům, kteří byli daleko lepší a talentovanější.
Noví platící jezdci ale otvírali nové obchodní možnosti a například Takuma Sato a Narain Karthikeyan jsou toho zářným příkladem. Je ale nyní otázkou, zda se oba v F1, do které je přivedl právě Jordan, ještě udrží. "Vážím si jich proto, že měli talent a otevřeli nové obchodní možnosti."
Jordan připomíná, že i sedminásobný šampion Michael Schumacher za svůj debut v Jordanu platil. "Nechal by ho jezdit někdo jiný bez složených peněz? O tom silně pochybuji!"
Známý manažer končí svá slova věšteckou předpovědí: "Kdo si myslí, že může F1 existovat bez celosvětových obchodních vlivů, je úplně vedle."
V podstatě má Eddie Jordan pravdu, když připomíná, že bez soukromých týmů by třeba ani nebyli Schumacher, Alonso a Raikkonen, ale v podstatě je dnes již jedno, jestli stojí za jezdcem sponzor jako Telefonica nebo je od začátku své kariéry v juniorském programu té které automobilky, která je současně jeho sponzorem...
Foto: Jordan Grand Prix