Kanada: M. Schumacher v zajetí sedmiček

Daniel Šupa, 13. června 2004, 20:15 Google+

Michael Schumacher podal precizní výkon a s brilantní strategií získal 7. vítězství v Montrealu, 7. vítězství sezony a své 77. vítězství vůbec.

Schumacher, Michael

Schumacher, Michael | foto: Scuderia Ferrari

Překvapivě se v dnešním poměrně dramatickém závodě dařilo Williamsům, když Ralf Schumacher skončil hned za svým bratrem na druhém místě a Montoya na 5. místě za bronzovým Barrichellem a bramborovým Buttonem. Větší spokojenost mohla panovat u McLarenu. Kromě dvou bodů Raikkonena skončily totiž oba vozy v cíli, což se letos ještě ani jednou nepodařilo. Strategie dvou zastávek v boxech slavila v případě Ferrari opět úspěch a přinesla bodový zisk znovu i Giancarlovi Fisichellovi, který si po potížích Raikkonena připsal další 3 cenné mistrovské body. Poslední bod pak získal pro stáj Toyota Cristiano da Matta. Černou byla kanadská Grand Prix pro stáj Renault. Ani jeden z vozů R24, vybavených silnějším motorem, pro technické potíže cílovou čáru neprotnul. U Sauberu nebezpečně havaroval v závěru Massa a Heidfeld po chybě mechanika s lízátkem zranil jeho kolegu, který držel tankovací hadici.

A jak to bylo v podrobnostech?
Po dramatickém startu si vedení udržel R. Schumacher před Buttonem a Alonsem. Trulliho postihly technické problémy a hned na konci cílové rovinky prudce zpomalil. Coulthard kolidoval ve druhé zatáčce s Jaguarem Marka Webbera, když mu přivřel dveře a šel do smyku. Webber odnesl kolizi defektem pravé přední pneumatiky a zamířil k mechanikům.

Když do cíle zbývalo 20 kol, vybuchl opět motor Honda za zády Takumy Sata a stejně jako v Monaku a na Nürburgringu, i zde skončila jeho dramatickými okamžiky ověnčená pouť předčasně.

Za Michaelem Schumacherem následovali R. Schumacher, Barrichello, Button, Montoya, Raikkonen, Fisichella, da Matta, Coulthard, Panis, Glock, Massa, Heidfeld, Klien a Baumgartner. Mezi prvními jezdci byl časový rozdíl 6 vteřin a 4. Button ztrácel 9 vteřin.

V samém závěru se M. Schumacher vzdaloval svému bratrovi, kterému se naopak přibližoval zezadu Barrichello. Z nadějného 6. místa klesl o příčku Raikkonen, který zamířil do boxů již popáté, tentokrát pro nový volant. Stále se nevzdal Montoya a Buttonův náskok snížil prakticky na minimum. To bylo však vše, neboť na předjetí nebyl jeho Williams FW26 dostatečně rychlý.

V zatáčce u Casina zapíchl Felipe Massa přední spoiler Sauberu pod bariéru z pneumatik. Příčinou bylo s největší pravděpodobností utržené kolo.

Šampaňským tak po 77. stříkal z nejvyššího stupínku Michael Schumacher a prodloužil sérii jmen Schumacher u údaje o vítězích GP Kanady…