McLaren podle Alonsa soustředí 70 % prací na příští rok, Vandoorneovi mění šasi

Petr Hlawiczka, 27. července 2018, 06:25 Google+

McLaren se podle svého jezdce Fernanda Alonsa po potížích v první půli sezóny již soustředí hlavně na příští rok. V Maďarsku jeho týmovému kolegovi Stoffelovi Vandoornemu vymění po poklesu výkonnosti v předchozích dvou závodech šasi.

Počet komentářů:  27 komentářů (Poslední 27.07. 19:09) Napište svůj názor
Fernando Alonso s McLarenem MCL33 ve Velké ceně Německa

Fernando Alonso s McLarenem MCL33 ve Velké ceně Německa | foto: McLaren

Sdílejte článek

Monopost MCL33 se tolik nepovedl jako ten loňský, který patřil ke špičce v poli - tehdy ale doplácel na slabý motor. Dokonce má méně přítlaku než jeho předchůdce. McLaren už podle Alonsa ale ví, proč letošní auto nedosahuje očekávaných výkonů. Jenže náprava potrvá ještě pár měsíců.

Světlo na konci tunelu - víme, v čem je problém
"Pracujeme velmi tvrdě a jdeme do velké hloubky, pokud jde o slabiny vozu. Poté, co jsme tři naše první páteční tréninky investovali jen do aerodynamického vývoje a pochopení aerodynamiky, tak si uvědomujeme, že jsme trochu narušili náš závodní víkend a výkonnost v kvalifikaci, získali jsme ale během nich spoustu informací," vypovídá Alonso.

"Myslím si, že teď jsme v bodě, kdy víme přesně, co udělat. Pro letošní rok máme určitá řešení, ale řekněme, že 70 % poznání a pochopení tohoto auta uplatníme v příštím projektu, protože to vyžaduje čas - 3 nebo 4 měsíce vývoje, prací v aerodynamickému tunelu atd. Proto je to zřejmě lepší, když budeme investovat do příštího ročníku," pokračuje pilot McLarenu.

img-responsive

Alonso opět vidí světlou budoucnost, zůstane u McLarenu? | foto: McLaren

"Někdy to je fajn, když jdete v problémech a výkonnosti do velké hloubky, abyste vozu porozuměli, proto teď vidím podstatně jasnější budoucnost se všemi těmi problémy a poznáním, které jsme získali. Myslím, že nyní máme jasný směr, a to je to nejdůležitější," pochvaluje si Alonso, který chce svou budoucnost řešit po letní přestávce.

Vylepšení pro Maďarsko - opět Q3?
McLaren i nadále hodlá první tréninky věnovat spíše vývoji vozu než přípravě na závodní víkend, v Maďarsku to ale bude "o trochu normálnější."

"Máme pro tento závod určitá vylepšen a zaměříme se také na jejich validaci, nejen na normální poznání vozu. Také potřebujeme otestovat výkonnost a zisky posledních dílů, tak snad se dočkáme lepších výsledků," pokračuje Alonso, který by na Hungaroringu chtěl zítra po delší době postoupit do poslední části kvalifikace.

img-responsive

McLaren v Barceloně nasadil nové přední křídlo s novým nosem, výkonnostně si tím na chvíli polepšil | foto: McLaren

Pokud jde o vylepšení, moc věcí výkonnost vozu vpřed neposunulo - s výjimkou květnového balíku vylepšení nasazeného ve Španělsku: "V podstatě jsme letos měli jen jedno vylepšení - v Barceloně. Ve všech dalších závodech šlo o drobné věci, které nebyly významné z pohledu výkonnosti."

"Některé z těch dílů byly experimentální, některé negativní, ne pozitivní, takže celkově jsme nasadili pouze jedno vylepšení. Pohybovali jsme se na počátku roku v Austrálii mezi 7. - 10. místem, v Barceloně a v Monaku jsme se na ně vrátili, a pak jsme pořád klesali. Tento víkend nás snad dostane dopředu této skupiny středu pole," doufá španělský jezdec.

Vandoorne se staronovým šasi
Jeho týmový kolega Stoffel Vandoorne se hodně trápil v předchozích dvou závodech, proto mu McLaren na Hungaroringu vymění šasi: "Není úplně nové, už jsme ho používali dříve, ale v tom není vůbec problém. Tlačil jsem kvůli tomu na tým. Samozřejmě jsme během posledních dvou závodů začali měnit spoustu dílů a dostali jsme se do bodu, kdy jsme udělali téměř vše, co šlo, a tohle je poslední zbývající krok. Není to pro tým lehké učinit, obzvlášť když závod následuje hned po tom předchozím, ale zvládl to."

img-responsive

Stoffel Vandoorne dostane v Maďarsku nové šasi v naději, že se tím konečně vyřeší jeho potíže | foto: McLaren

Zatím netuší, co bylo příčinou náhlého poklesu výkonnosti u jeho monopostu. Tým na datech zaznamenal pokles přilnavosti, ale nezjistil přesně, co ho způsobuje. Dokud nevyjede v tréninku, tak si nebude jistý, že šlo o problém spojený s šasi.

"V Silverstone pozorovali, že se něco děje, ale bylo to těžké říct, zda se jedná o problém šasi. Momentálně jsme s vozem ještě nejezdili, takže zatím nevíme. Ale už jsme udělali skoro všechno, abychom pochybnosti rozptýlili," říká Vandoorne.

Potíže se poprvé objevily "v prvním kole v Silverstone. Začínáte přemýšlet o všem. Ale v určitém okamžiku byly části, kdy jsem se nemohl už v žádné zatáčce vyrovnat Fernandovi. Pak víte, že je problém s autem... Snad tady víkend začneme od nuly bez nějakých problémů a prožiju normální dny. Byl by to hezký pocit."Google+ Vytisknout

Diskuze: McLaren podle Alonsa soustředí 70 % prací na příští rok, Vandoorneovi mění šasi

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 27, poslední 27.07.2018 19:09 Vložte komentář

Zobrazeno posledních 27 komentářů. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Williams FW42

Williams nestíhá do začátku testů vůz připravit, na dráze se objeví se zpožděním

S Ferrari SF90 by italská stáj chtěla konečně absolvovat úspěšné tažení za vytouženými tituly

Matná červená? Binotto vysvětluje, proč se ve Ferrari rozhodli pro změnu

Nový Williams FW42

VIDEO: Williams 4 dny po prezentaci zveřejňuje konečně záběry nového vozu + FOTO

Ferrari SF90

Ferrari představuje vůz pro sezónu 2019 - bude SF90 mistrovský? + VIDEO

Fernando Alonso

Co bude s Alonsem? U McLarenu by mohl zaskočit jako rezervní pilot

Dočasné zbarvení Alfy Romeo

Ve Fioranu již Räikkönen prohání novým F1 maskovaný monopost Alfa Romeo + VIDEO

reklama

Průběžné pořadí šampionátu:

1. HAMILTON, 2. VETTEL, 3. RÄ... Celé pořadí

reklama

Doporučujeme

Soupeřům se náhlé výkonnostní zisky Ferrari a jeho týmů moc nezdají

"Něco je divně." Soupeři se stále dotazují na hybridní systém Ferrari, FIA…

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Red Bull odhaluje další dítko Neweyho: vůz RB15 poháněný Hondou poprvé na trati +FOTO

  2. Mistrovský Mercedes se pochlubil novým vozem W10 a hned ho prohnal po dráze +FOTO

  3. Renault ukázal novou zbraň pro sezónu 2019: RS19

  4. Závodní vůz pro Kubicu a Russela: Williams představuje FW42 a nového titulárního sponzora +FOTO

  5. "Beze strachu vpřed." McLaren odhaluje nový vůz MCL34, s nímž se chce vrátit dopředu

  6. Ve Fioranu již Räikkönen prohání novým F1 maskovaný monopost Alfa Romeo + VIDEO

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud