"Tito kluci tak nějak lítají. Chtěli jsme na ně během zimy stáhnout náskok, byl to náš cíl, ale pokud se něco posunulo, tak to vypadá, jako by se ztráta ještě zvětšila. I v kvalifikaci. To není moc dobré. Máme před sebou spoustu práce," uznává Hülkenberg, jenž v Melbourne vybojoval 6 bodů.
S tímto výsledkem by měl být jeho tým spokojený: "Na jedné straně jsme měli trochu štěstí s tím, že vypadly Haasy, a trochu smůlu během safety caru, kdy nás přeskočil Fernanda [Alonso], protože mu safety car pomohl, jinak bychom byli rozhodně před ním. Rychlost auta se zdála být dobrá a konkurenceschopná. To je dobrou zprávou."
Z naší analýzy nejrychlejších sektorů kvalifikace na Velkou cenu Austrálie vyplynulo, že Renault společně s McLarenem a Red Bullem patří k týmům, které za rok dosáhly nejvyššího pokroku - francouzský tým dokonce v pouze v posledním sektoru se středně-rychlými zatáčkami stáhl na Mercedes přes sekundu (3,2 %). Na boj o pódia to ale pořád nestačí.
"Očekávali jsme, že nejlepší tři týmy budou mít náskok a že to bude souboj mezi námi, McLarenem a Haasem na špici středu pole, tak to i dopadlo. Celkem nás to potěšilo, protože když se podíváte na kolo Carlose v Q2, tak mohl být dokonce před Haasy, jelikož věděl, že jeho kolo v Q3 bylo bídné," vysvětluje technický ředitel Renaultu Nick Chester.
"Jsme o něco rychlejší než McLaren, takže to nebylo špatné, a v pozici dostat se na špici té skupiny za ty tři špičkové týmy. Tam jsme chtěli být. Z pohledu aerodynamiky víme o oblastech, v nichž se chceme zlepšit. Jde o celkové zatížení a konzistenci v celé škále provozních podmínek, s nimiž se auto setkává. Jde o normální vývoj."
"Na ostatních vozech se objevilo několik zajímavých nápadů, které začneme prozkoumávat. Pokud jde o motor, tak ve Viry mají vývojový plán, aby během roku přišli se 2 či 3 vylepšeními. To bude dobré, jelikož nám stále schází něco z výkonu. Snad i v tomto ohledu deficit trochu stáhneme," dodává Chester.