Dennisovi má svou vizi a z vedení se mu pochopitelně odcházet nechce, podle BBC se mu ale nepodařilo ochránit svou pozici ani u Nejvyššího britského soudu, a tak zřejmě bude muset nastoupit na nucenou dovolenou. Ostatní akcionáři McLarenu ho v úterý zbavili funkce výkonného ředitele, zatím ale setrvává ve správní radě společnosti.
Dennis vlastní 25 % skupiny McLaren, zatímco bahrajnský investiční fond Mumtalakat 50 % a zbylých 25 % drží jeho dlouholetý obchodní partner Mansour Ojjeh. Právě ten se před několika lety s 69letým Britem nepohodl a nyní se staví na stranu Bahrajnců. Má se za to, že se jim nezamlouvá Ronův autokratický styl řízení, který není vhodný pro budoucnost skupiny.
Odchod Dennise je velkou událostí, protože ve vedení McLarenu se pohybuje již od roku 1981. Několikrát jej přivedl k titulům a udělal z něj druhý nejúspěšnější tým po Ferrari. Pod jeho vedením získal 10 jezdeckých (Niki Lauda, Alain Prost, Ayrton Senna, Mikka Häkkinen a Lewis Hamilton) a 7 konstruktérských titulů.
Tým však upadl po spojení s motorovým partnerem Hondou v roce 2015, kdy zažil svou nejhorší sezónu v historii. Japonci nebyli dostatečně připraveni, Dennis však po skončení smlouvy s Mercedesem tlačil na co nejrychlejší přechod na jejich pohonné jednotky.
Po sezóně 2013 se mu také nepodařilo získat nového titulárního sponzora, který měl nahradit Vodafone. O rok dříve přešli k Mercedesu také talentovaný jezdec Lewis Hamilton či technický ředitel Paddy Lowe.
Mezi žhavé kandidáty na jeho místo patří úspěšný podnikatel Zak Brown, jenž je spojován také s možnou pozicí u nových majitelů Formule 1 - u společnosti Liberty Media, jakmile příští rok dokončí odkoupení. Podle zdrojů blízkých jeho osobě by raději přijal nabídku McLarenu, definitivně rozhodnutý však ještě není.
S odchodem Dennise vznikají jisté pochybnosti také o novém výkonném řediteli závodního týmu, o Jostovi Capitovi. Toho k přestupu z Volkswagenu Ron přemluvil už v lednu, kvůli pracovním závazkům ale nastoupil až v září.