Monoposty budou příští rok vypadat agresivněji - obují širší pneumatiky a nasadí nižší, ale širší křídla. Tento přístup povede ke zvýšení přítlaku i mechanické přilnavosti, a tudíž i k výraznému zrychlení časů na kolo. A protože dojde i ke zvýšení palivového limitu na 105 kg pro závod, podle Vettela bychom již nemuseli slýchávat hlášky o nutnosti šetřit benzín.
"Čím rychlejší auto, tím lepší. Nemyslím si, že by na současných vozech bylo něco špatného kromě toho, že jsme v závodech a také v časech na kolo bývali rychlejší. V tomto ohledu trochu ztrácíme. Když tedy příští rok zrychlíme, tak to bude skvělé," popisuje pilot Ferrari při propagační akci Shellu v Anglii.
"Z pohledu řízení budeme mít příští rok více přilnavosti a přítlaku. To ale znamená více odporu na rovinkách, proto maximální rychlosti o něco klesnou. Spotřeba paliva by mohla s vyšším odporem stoupnout, ale zároveň budete rychlejší v zatáčkách, takže to bude zajímavé sledovat, jak se to promítne do toho, co budeme muset v autě dělat - jestli stále budeme muset šetřit palivo, nebo budeme jezdit celý závod naplno," pokračuje Vettel.
Protože se od příštího roku ruší žetonový systém omezení vývoje motorů, tak se pro dodavatele paliv podle manažera Shellu Guye Lovetta otevře velký prostor pro výrazné zvýšení výkonu. Loni například Shell pro Ferrari postupně vyvinul pět nových směsí paliva, které přinesly v časech na kolo zrychlení o půl sekundy. Mercedes za podobné přínosy chválí svého technologického partnera Petronas.
To jen dokresluje na potenciál dodavatelů paliv, kteří mohou skutečně způsobit rozdíly ve výkonnosti týmů. "[Nová pravidla] nám díky zrušení systému žetonů poskytují větší příležitost. Vývoj motorů je otevřenější a totéž platí pro paliva. Můžeme být tedy otevřenější a důležité je co nejvíce využít náš uzavřený vztah s Ferrari a hlavně vyvinout ten nejlepší balík. Z pohledu paliva to nemusí nezbytně měnit to, jak funguje, zkrátka nám to poskytuje větší příležitost," tvrdí Lovett.