V jakém složení nastoupí týmy k testům ve Španělsku?

Robert RoBertino Pavelka, 17. května 2016, 10:05 Aktualizováno 17.5.2016, 10:39 Google+

První ze dvou mezisezónních testů začíná dnes na trati Circuit de Catalunya, kde deset týmů zůstalo po španělské Grand Prix. Ve dvou dnech se nám představí mix závodních a záložních pilotů

Po třech měsících se Formule 1 vrací k testování

Po třech měsících se Formule 1 vrací k testování | foto: Scuderia Ferrari

Týmy mohou během sezóny testovat pouze čtyři dny, přičemž polovina této porce musí být vyhrazena na pomoc zkouškám "mladých pilotů", kteří na svém kontě nemají více než dvě Grand Prix. To je důvod, proč se u Mercedesu nezúčastní testů Lewis Hamilton, jehož místo zítra zaujme současná hvězda DTM a úřadující šampion GP 3 Esteban Ocon

Devatenáctiletý Francouz si ostatně testů užije dosytosti - dnes se na trati objeví rovněž, ovšem v kokpitu Renaultu. Tím bude u francouzské automobilky ze hry Jolyon Palmer, protože zítra bude testovací kilometry sbírat Kevin Magnussen. Stejný případ nastal i v prvním pátečním tréninku před španělskou Grand Prix, ovšem tam měl Ocon smůlu, protože odjel jen šest kol bez jediného měřeného času.

img-responsive

Esteban Ocon bude při testech s Alfonso Celisem nejvytíženějším pilotem | foto: Renault Sport F1

Fernando Alonso si na domácí trati nezajezdí, na jeho postu se objeví Stoffel Vandoorne, který pro McLaren letos získal premiérový bod v Bahrajnu. Ani druhého Španěla na okruhu neuvidíme, protože Sainzovo místo u Toro Rosso obsadí v úterý Pierre Gasly, který o víkendu dojel v závodě GP2 na druhém místě. Vítěz závodu, Alex Lynn, bude testovat po boku Felipe Massy. U týmu Force India zvládne kompletní testovací dávku pouze jediný pilot - Alfonso Celis.

V závodní sestavě se na okruhu nedaleko Montmeló představí pouze dva týmy - Red Bull a Haas. Jak už bylo uvedeno dříve, kvůli potížím se testů nezúčastní tým Sauber.