Vyskytly se mimo jiné i debaty o tom, zda Ázerbajdžán vůbec patří do Evropy jako takové, protože geograficky probíhá hranice mezi nejstarším kontinentem a Asií mimo území Gruzie, Arménie a Ázerbajdžánu. Jenže ve sportovních odvětvích tyto země figurují jako evropské, proto by nemělo smysl v F1 dělat výjimku.
Závažnější se zdají být informace, že s ohledem na celosvětový pokles cen ropy a v důsledku kolapsu místní měny (manat) je konání Grand Prix v metropoli Baku vážně ohroženo, protože by náklady na pořádání závodu výrazně stouply. Organizátoři však tyto spekulaci rozhodně odmítli.
"Na chystaný závod Formule 1 a jeho organizaci nebude mít devalvace manatu žádný vliv. Rozpočet na Grand Prix Evropy byl od samého počátku kalkulován v amerických dolarech, proto neočekáváme, že by současný stav v zemi přinesl jeho změnu. Britská stanice BBC sice vyjádřila obavy s ohledem na devalvaci naší měny a zároveň zdůrazňuje, že akce tohoto druhu vyžaduje silné finanční krytí. Rádi bychom ale opětovně zdůraznili, že celkový ekonomický propad - ať krátkodobém či dlouhodobém horizontu, přímý či nepřímý - počítá s pořádáním a přínosem závodu F1 pro národní hospodářství," rozptylují obavy pořadatelé.
"Je třeba počítat s vyššími příjmy v oblasti cestovního ruchu a přímých výdajů návštěvníků, se kterými Baku počítá v oblasti obchodních zařízení, ať půjde o restaurace, bary, hotely i maloobchod. Naší ekonomice to přinese miliony. Navíc pořádání závodu umožní vytvoření tisíce pracovních míst, ať už budou přímo či nepřímo spojeny s touto akcí. Jsme zkrátka přesvědčeni, že pořádání závodu bude hrát nejen významnou roli v oživení ekonomiky v krátkodobém horizontu, ale napomůže posunu národního hospodářství na cestě vpřed pro budoucí roky. A to i přesto, že existují hlasy, které vystupují proti konání závodu," dodal mluvčí Grand Prix Evropy.