Podle Tilkeho byly vozy seřazeny od nejrychlejšího po nejpomalejší, proto jsme mnoho předjížděcích manévrů moc neviděli. Výjimkou byla stíhací jízda Nica Rosberga, který po chybě v úvodním kole zamířil hned do boxů, a pak na jedné sadě pneumatik vydržel až do cíle. A to byl podle německého návrháře okruhů druhý problém: příliš konzervativní výběr pneumatik ze strany Pirelli.
Na otázku, jestli by se uspořádání okruhu před závodem v roce 2015 nemělo trochu změnit, Tilke odpověděl: "Ne, myslím si, že je fajn. Funguje." DRS zóny však nefungovaly, protože ta první obsahovala rychlou zatáčku a ve druhé vozy také zatáčely těsně před prudkým brzděním - pro předjetí bylo třeba, aby se tam vozy dostaly vedle sebe ještě před zatáčkou, což v tak vyrovnaném poli nebylo dost dobře možné.
"Prvních několik kol bylo pro předjíždění skvělých, ale potom se pole seřadilo. Nico dokázal odvést skvělou práci, když se zezadu dostal na druhé místo. A také jsme nějaké předjíždění viděli uprostřed pole," pokračuje Tilke pro Autosport.
Táhlá a rychlá třetí zatáčka, která se stala charakteristicko
pro okruh v Soči (foto: Scuderia Ferrari)
"Samozřejmě, že když je nejrychlejší pilot před pomalejším, pak se toho moc neděje," hájí nudnější velkou cenu, která obsahovala předjížděcích manévrů jako šafránu. To vysvětluje velmi tvrdými pneumatikami, které přivezlo Pirelli - jejich volbu však plně chápe.
"Myslím, že Pirelli bylo trochu konzervativní, protože se obávaly toho, co se bude dít na nové trati. Snad příští rok přijdou s jinou strategií. Všichni ale musí nejdříve testovat a nečelí velkému riziku, protože si nikdo nepřeje pět zastávek," vysvětluje Tilke.