Chris Dyer, který v F1 působil jako závodní inženýr a pod jeho vedením získal Michael Schumacher dva tituly (2003 a 2004) a Kimi Räikkönen jeden titul (2007), dříve pracoval u Ferrari a teď by měl být jen krůček od návratu do F1. Podle informací italského ´OmniCorse´ by měl být 44letý Australan již domluvený s Nicem Hülkenbergem.
V jaké pozici by u týmu měl působit, to je zatím nejasné. Každopádně by jeho jméno bylo pro menší tým typu Force India, ve kterém působí jen málo známých inženýrských jmen, určitě velkým posílením. Dyer Ferrari opustil v roce 2010 z pozice šéfa závodních inženýrů, kdy ve finálovém závodu v Abú Zabí ztratili titul. Mnohými je to však bráno tak, že se Chris Dyer stal jakýmsi obětním beránkem za ztracený titul Alonsa.
Za porážkou od Sebastiana Vettela tehdy hlavně stálo rozhodnutí povolat Alonsa do boxů dříve než bylo v plánu. Toto rozhodnutí bylo reakcí na brzkou zastávku Marka Webbera. Fernando Alonso se tímto ale propadl za jezdce tehdejšího Renaultu, Vitalyje Petrova, ten už pak do boxů nejel a na trati působil jako nepřekonatelná překážka.
Do té doby však kariéra Dyera nebyla špatná: V 90. letech pracoval v australské V8 Supercar Series pro Toma Walkinshawa, v roce 1997 přestoupil k Arrowsu do F1, kde nejdříve působil jako inženýr zpracovávající data. V roce 2001 začal Dyer působit u Ferrari jako pravá ruka tehdejšího závodního inženýra Michaela Schumachera, Lucy Baldisserriho. V roce 2003 se poprvé stal hlavním závodním inženýrem Němce.
Pak spolu vyhráli v letech 2003 a 2004 šampionát, v paddocku si tehdy udělal na svůj věk velké jméno. V roce 2007 dovedl Kimiho Räikkönena v barvách týmu Ferrari k jeho zatím jedinému titulu. Po neúspěšné sezoně 2008 došlo u Ferrari ke změnám ve struktuře týmu, kdy byl Dyer povýšen na šéfa závodních inženýrů. Byl tak přímým nadřízeným obou závodních inženýrů týmu.