Petr Hlawiczka, 8. července 2012, 21:00 Google+

SILVERSTONE - ZASTÁVKY V BOXECH; Nejrychlejší zastávku potřetí za sebou předvedl McLaren, který v této oblasti velmi tvrdě pracuje. Jak Lewis Hamilton, tak i Jenson Button strávili v boxech nejméně času ze všech, kteří jeli na dvě zastávky - což byla volba celého pole s výjimkou De la Rosy.

Počet komentářů:  2 komentáře (Poslední 08.07. 21:57) Napište svůj názor
McLaren

McLaren | foto: McLaren

McLarenu konečně vyšly zastávky bez chyby, jeho piloti se zdrželi v boxové uličce méně než 50 sekund. Zastávka Hamiltona ve 21. kole byla přímo ukázková - trvala 2,8 s.

Výtečné byly i další tři, ani jedna z nich netrvala déle než 3,3 s. Tým z Wokingu zapracoval na své slabině a jeho mechanici dnes předváděli skvělé výkony.

Druhým nejrychlejším týmem v boxech dnes bylo Ferrari, jež všechna čtyři přezutí Fernanda Alonsa a Felipeho Massy zvládlo v intervalu mezi 3,3 - 3,5 s.

Red Bull byl dnes pomalejší při prvních výměnách: Sebastian Vettel se zdržel 3,8 s, pozdější vítěz závodu Mark Webber dokonce rovné 4 sekundy.

09_Pit-stops

Jedenáct z 21 klasifikovaných pilotů startovalo na měkkých pneumatikách, zbylá desítka na tvrdých. Protože včerejší kvalifikace byla mokrá, mohli si směsi volně vybírat i závodníci v prvních pěti řadách na startovním roštu.

Týmy měly při rozhodování o svých strategiích těžkou hlavu kvůli nedostatku dat - v předchozích částech víkendu totiž pršelo vždy s výjimkou třetího pouze 60 minutového tréninku. Ještě včera se čekalo proměnlivé počasí, během Velké ceny Británie nespadla ani kapka.

Na jedinou zastávku odpoledne, kdy se nepogumovaná dráha během závodu rychle vyvíjela, dnes vsadil pouze Pedro de la Rosa, zbytek pole zamířil do boxů shodně dvakrát. Tentokrát se vše během závodu obešlo bez penalizací.

Nejdelší stint na tvrdých pneumatikách odjel Pastor Maldonado - jeho 40 kol představovalo 76,9 % závodní vzdálenosti. Na měkký toho zvládl nejvíce zmiňovaný De la Rosa s vozem HRT - 25 kol ve svém druhém stintu (48 % závodu).