Zaměstnankyně Williamsu, která se starala o cateringové služby, odmítla odcestovat do Bahrajnu. Po vzájemné dohodě pak z týmu Williams odešla…
Je počínání Williamsu kruté? Na první pohled snad ano, ale pokud by vedení týmu přistoupilo na její hru, klepali by na dveře další zaměstnanci, zdráhající se cesty na Blízký východ. Podobné případy se mohou odehrávat i v konkurenčních týmem.
V Bahrajnu se protestuje proti formuli 1 nenásilnou formou...
(Foto: facebook.com/ Zpravodajství bez cenzury's photos)
Lidí cestujících s kolotočem formule 1 jsou tisíce. Patří mezi ně i televizní společnosti. Štáby BBC, britské Sky Sport, německé RTL nebo rakouské ORF v Bahrajnu uvidíme. Některé televizní stanice se však rozhodly ponechat své zaměstnance v bezpečí vlastního studia. Patří mezi ně německá Sky Sport, finská MTV-3 a japonská Fuji TV.
Je vidět, že ne všichni věří Ecclestonovým slovům: „Všechno je naprosto v pořádku.“
Ono je podstatné, zdali se jmenujete Bernie Ecclestone a na okruh z hlídaného hotelu se dopravíte helikoptérou, nebo když máte v pase jméno Karel Schwartz a s kameramanem jedete na okruh v autě z půjčovny.
...a násilnou formou. (Foto: Dr Ala'a Shehabi twitter)
Formule 1 je valící se balvan, který zastaví jen Bernie Ecclestone, případně zásah zvenčí. V loňském roce byla Grand Prix Bahrajnu přerušena právě díky zásahu zvenčí. Pořadatelé se z důvodu obav o bezpečnost rozhodli závod F1 zrušit. Tentokrát zodpovědnost hodili „starému pirátovi“ Ecclestonovi a ten neustoupil ani o píď.
Nevadí mu, že kousek od okruhu se porušují lidská práva, davy protestují proti politice a policisté je za to masakrují. To není Ecclestonův problém, on řeší F1, nikoliv politické problémy.
Buďme rádi, že Ecclestone nemá kupříkladu 50 let, neboť podle pamětníků je dnešní Ecclestone čajíčkem. V době šéfování týmu Brabham byl mnohem tvrdším oříškem a dokázal vyřizovat čtyři telefonáty naráz…