"Jsou to mladí piloti, ale nejsou zase až tak mladí. Jsou to muži a musí to zvládnout. Bylo by fajn, pokud by se na trati takto magneticky nepřitahovali a neměli bychom tyto nehody. Diskutoval jsem o tom s lidmi z Ferrari, ale podle mě to musí přijít od nich dvou. Pokud bych naaranžoval, aby si před garáží podali ruce, odfotili byste to a mohli se na tom pobavit," uvedl Martin Whitmarsh, šéf týmu McLaren.
"Musí si to ale vyřešit sami. Myslím si, že se respektují, ale tohle je jednoduše takový rok, že se střetávají příliš často. Myslím si, že je Felipe v týmu pod enormním tlakem a tohle vyvolává jeho reakci. A i Lewis se dostává pod tlak, protože Jenson podává skvělé výkony. Oba jsou rychlými piloty a doufejme, že zůstanou hvězdami F1 ještě dlouhé roky. Budou spolu soupeřit ještě mnoho let a musí si tohle vyřešit. Ale zinscenované podání rukou? Smířlivé podání rukou před garáží před další Velkou cenou? Musí si to vyřešit sami," dodal Whitmarsh.
"Můžeme si spolu sednout a zahrát si karty, ale to problém nevyřeší. Podle mě se musíme postarat o to, aby stewarti srozumitelně posuzovali to, co se děje na trati. Hodně o tom diskutujeme. Nemůžeme nepřipustit fakt, že si na trati dali už hodně polibků, ale z těchto věcí nemůžeme dělat nic většího, než jak to ve skutečnosti je. V opačném případě to budou mít piloti vždy v hlavě a to není nic dobrého," vyjádřil se k situaci i šéf Ferrari, Stefano Domenicali.
"Felipe šel v Singapuru za ním, chtěl si promluvit, ale Lewis se rozhodl jinak. Felipe ukázal, že s ním chce mluvit. Taková je skutečnost," reagoval Domenicali na to, že Hamilton před Velkou cenou Indie přišel za Massou, objal ho a popřál mu hodně štěstí. "Musíme to už překonat a vyřešit to, protože to nikomu nepomáhá. Víte, že vždy řikám, že respektuji rozhodnutí komisařů, ale tentokrát jsem byl překvapený. Felipe byl ve vrcholu zatáčky vpředu a šel ideální stopou. Zůstal jsem překvapený. Možná máte jiný názor, ale já to cítím takhle," uzavřel šéf Ferrari.