Nová koncepce - existující zatím pouze ve formě výkresů - má podobu velkého "štítu", který se táhne od vrchní části nosu směrem ke kokpitu, ale nepokrývá jej celý, takže v konečném důsledku nejde o kompletní ochranu kokpitu. Přesto je vnímán jako lepší než dlouho zkoušený Halo koncept. To ovšem neznamená, že i tato myšlenka nerozděluje názory pilotů.
Max Verstappen, hájící barvy Red Bullu, od nějž původní návrh "screenu" pochází, je toho názoru, že ani podobné řešení nezabrání ve Formuli 1 "nešťastných incidentů" a nehod, které se v této kategorii občas přihodí. Podle něj riziko smrti nebo úrazu bude v F1 všudypřítomné bez ohledu na to, jaké zařízení ochrany kokpitu bude přijato. Ani nově připravovaná varianta nemůže zamezit fatální nehodě.
"Formule 1 je vůz s otevřeným kokpitem a vždy existují rizika, stejně jako ve všech podobných sportech. Jsou pochopitelně některé velice nešťastné nehody, k nimž v minulosti došlo, kterým nelze zamezit a ani ochrana kokpitu v podobě štítu to nějak nezmění. Když na vás spadne třeba pneumatika, štít vás nijak neochrání. Mně se to řešení moc nelíbí, vůbec není cool, líbí se mi současné vozy, v jakých jezdíme nyní. To je také důvod, proč si užívám jízdu v nich. Když vidím návrhy, vzhlede monopostů není dobrý, takže by se mi určitě nelíbily," vysvětluje Verstappen.
Existuje samozřejmě mnoho opačných názorů, například nedávno zesnulý mistr světa na dvou i čtyřech kolech, Brit John Surtees, vždy tvrdil, že vůz s ochranou kokpitu by zabránil těžkému zranění jeho syna Henryho. Toho při závodě F2 na Brands Hatch 2009 trefilo do hlavy zadní kolo jeho soupeře Jacka Clarkea poté, co v zatáčce Westfield Bend vyletěl z dráhy a narazil do bariéry. Osmnáctiletý Henry zemřel na následky zranění téhož dne večer v nemocnici.