Byl to slavný rok - v zimě olympijské hry, na podzim pak poprvé do země vstoupila moderní Formule 1. To se psal rok 2014 a v dalším závodě mohli diváci oslavovat páté místo Daniila Kvjata. Jenže i když se každé Grand Prix zúčastnil prezident Vladimir Putin, došlo k určitému vystřízlivění a jak se zdá, i ruská vláda k Formuli 1 poněkud ochladla. Naznačuje to i omezení veřejných prostředků, které mají být do ruského závodu investovány.,
Jak uvedla ruská zpravodajská agentura Rambler, povinný poplatek, který musí pořadatel každoročně zaplatit držiteli komerčních práv, bude v mnohem větší režii soukromých investorů, neboť jeden z významných sponzorů, banka SMP, naznačila pokles zájmu o F1.
Jak potvrdil ruský vicepremiér Dmitrij Kozak, hlavními investory Grand Prix v Soči jsou ropná společnost Lukoil, banka VTB a průmyslový gigant Rusal. "Příspěvek v současnosti hradí právě tyto tři společnosti a dále větší skupina investorů, který je momentálně asi deset," potvrzuje rozložení finančních sil Kozak.
Původní smlouvu uzavírali pořadatelé ještě s Bernie Ecclestonem, který však ve své funkci už nepůsobí. Všemocný boss F1 se těšil dobrým vztahům s prezidentem Vladimirem Putinem a paddockem se nesou zprávy, že po jeho odchodu může Putinovo nadšení pro F1 značně ochladnout. Jako další důvody klesajícího zájmu jsou uváděny běžné příčiny, které občas výskyt závodu v určité lokalitě provázejí: absence kvalitního domácího pilota nebo týmu. O Daniilu Kvjatovi se hovoří jako o muži, který svým návratem od Red Bullu k Toro Rosso zahodil životní šanci, další ruští mladíci se zatím příliš nadějně nejeví.