Alonso: McLaren se zlepšuje skoro o minuty, ne o sekundy

Petr Hlawiczka, 26. srpna 2016, 06:30 Google+

Fernando Alonso je hrdý na velký pokrok, který dosahuje jeho tým. Ten se podle něj neměří v desetinách sekund či v sekundách, ale rovnou v minutách.

Počet komentářů:  6 komentářů (Poslední 26.08. 17:16) Napište svůj názor
Fernando Alonso při tréninku v Baku

Fernando Alonso při tréninku v Baku | foto: McLaren

Zatímco loni skončil McLaren mezi konstruktéry na devátém místě, letos mu patří sedmá příčka. A zatímco loni měnil jeden motor za druhým a v závodech běl běžně předjížděn o kolo, v poslední době byl na některých okruzích dokonce čtvrtým nejrychlejším týmem.

Alonso, jenž má zatím na kontě 24 bodů za 5. (Monako), 6. (Rusko) a 7. místo (Maďarsko), považuje pokrok svého týmu za neuvěřitelný. "Když se podíváte na tým před 12 měsíci, tak jsme byli v naprosto odlišné situaci. Startovali jsme tady s využitím 9. motoru, který jsme nasadili pro Spa," připomíná bídnou spolehlivost Hondy v její první sezóně po návratu do F1.

"Loni nás zde, v Německu a v Maďarsku předjeli dvakrát o kolo. Rozhodně v celkovém závodním čase dosahujeme pokroku, řekněme skoro o minuty, ne jen o sekundy, takže jsme rozhodně v mnohem lepší pozici. Užíváme si to a pokrok je určitě velmi optimistický, pokud jde... myslím, že i pokud jde o příští rok," pokračuje Španěl.

Co čeká od následujících dvou víkendů, které se pojedou na rychlých okruzích náročných na výkon motorů? Jde o oblast, v níž Honda silně zaostává, do Belgie však přivezla novou specifikaci pohonné jednotky, na jejíž vylepšení vyčerpala 7 vývojových žetonů. Výkon však nestoupne ani o 20 koní, jak proklamovala španělská média.

Alonso ví, že uspět v Belgii bude vzhledem ke konfiguraci okruhu velmi těžké | foto: McLaren

"Na tento víkend se těšíme. Máme také některá vylepšení na voze. Víme, že Spa a Monza pro nás budou náročnými závody, pokud jde o rozvržení a vlastnosti okruhů, rozhodně si to ale nyní užíváme, když pozorujeme veškerý ten pokrok a touhu dosáhnout více," dodává Alonso.

Body tentokrát od McLarenu neočekáváme - trpět bude zejména na dlouhých rovinkách v 1. (téměř 2 km) a v 3. sektoru, samotný 2. technický sektor mu na stáhnutí náskoku soupeřů stačit nebude. A o týden později v Monze to bude ještě horší. Tým však bude pracovat naplno a bude se snažit využít sebemenšího zaváhání soupeřů k tomu, aby skončil v nejlepší desítce.

Diskuze: Alonso: McLaren se zlepšuje skoro o minuty, ne o sekundy

Počet komentářů: 6, poslední 26.08.2016 17:16 Vložte komentář