Bottas: Musíme se zlepšit ve všech oblastech

Robert RoBertino Pavelka, 1. prosince 2015, 11:25 Google+

Oproti loňskému šampionátu si Valtteri Bottas pohoršil, klesl o jednu příčku. Sám cítí, že je třeba se poučit z neúspěchů, aby se Williams opět pravidelně objevoval na stupních vítězů. Proto je třeba analyzovat příčiny odstoupení a především práci v boxech.

Počet komentářů:  2 komentáře (Poslední 02.12. 21:35) Napište svůj názor
Bottas volá po komplexním zlepšení, ačkoliv se v Abú Zabí usmíval

Bottas volá po komplexním zlepšení, ačkoliv se v Abú Zabí usmíval | foto: Williams F1 Team

Pokud bychom porovnali loňskou a letošní sezónu očima finského pilota z hlediska postavení na stupních vítězů, i tam to nyní bylo podstatně horší: Valtteri v porovnání s rokem 2014 vybojoval pouhou třetinu umístění na "bedně". Pokud chtěl britská stáj svádět souboj s Ferrari o místo za dominantními Mercedesy, tak v průběhu roku se odstup týmu se sídlem v Grove od Maranellských zvětšoval.

"Prožili jsme několik velmi dobrých momentů, pár umístění na stupních vítězů a další uspěšné závody. Ale také jsme museli čelit velkému zklamání; jak jsem řekl už dříve, musíme se z něj poučit, protože neodvádíme to nejlepší, co bychom mohli - je třeba to nyní rapidně změnit, a to celý tým. Na dobré momenty nesmíme zapomenout, ale hlavní je si připomenout neúspěchy, aby se neopakovaly," burcuje Bottas.

Ačkoliv se v případě Williamsu mluví zejména o slabých zastávkách v boxech (což se přihodilo i v Abú Zabí, ačkoliv tým je přesvědčen, že nešlo o chybu, ale nešťastnou shodu okolností), Bottas nabádá, aby se intenzivnější práce týkala všech oblastí týmu. "Pokud chceme vyhrávat, musíme se zaměřit na všechno. Třeba v posledním závodě jsme byli pomalí, musíme přes zimu nahnat výkon, jinak můžeme na boj s Ferrari a Mercedesem zapomenout. Je také nutné minimalizovat chyby - to je prostě fakt," dodává Bottas.

Nutno dodat, že za posledních 11 sezón vyhrál Williams jediný závod - překvapivým vítězem ve Španělsku 2012 se stal Pastor Maldonado. Za stejnou dobu stanuli piloti sira Franka Williamse šestkrát na stříbrném stupínku - naposledy Massa právě loni v Abú Zabí, ale na celkově 115. triumf ještě tým z Grove nadále čeká.