Mercedes: Williams měl v Austrálii na pódium, Vettel s Red Bullem ještě zrychlí

Petr Hlawiczka, 18. března 2014, 06:30 Google+

Výkonný ředitel Mercedesu Toto Wolff tvrdí, že nebýt chyby Valtteriho Bottas, pak by Williams pódium určitě neminulo. Uvědomuje si také, jak rychle se zlepšil Red Bull a jakou hrozbu proto představuje.

Počet komentářů:  13 komentářů (Poslední 19.03. 11:45) Napište svůj názor
Williams

Williams | foto: Williams F1 Team

Red Bull během posledního testu v Bahrajnu byl společně s Lotusem nejhorším ze všech týmů z pohledu ujeté vzdálenosti, více kilometrů zvládla dokonce i Marussia. Jeho odborný poradce Helmut Marko poté uvedl, že sezóna pro ně začíná o dva měsíce dříve, než by potřebovali.

Jenže před prvním Austráliem zabrali, kompletně předělali vnitřní část vozu RB10 a najednou patřili mezi nejrychlejší, což doložil Daniel Ricciardo druhým místem v kvalifikaci i v závodě - dodatečně o něj však přišel kvůli překračování limitu průtoku paliva během závodu.

Toto Wolff si dobře uvědomuje, jak silná může rakouská stáj být: "Když se podíváte na to, kde byl Red Bull před dvěma týdny, musíme být velmi opatrní. Neviděli jsme jezdit Sebastiana se spolehlivým a rychlým autem, a můžete očekávat, že vzhledem k jeho zkušenostem bude jezdit ještě rychleji. Takže na to musíme tlačit."

Mercedes dodává letos nově motory i Williamsu, který se loni rozloučil s Renaultem. A podle Wolffa by na pódiu nechyběl, nebýt zbytečné chyby mladého Valtteriho Bottase v 10. kole Velké ceny Austrálie, kdy se na výjezdu ze zatáčky dotkl pravým zadním kolem zdi.

redbull
Toto Wolff varuje před Red Bullem, který se dokáže rychle zlepšovat
(foto: Red Bull Racing)

V té době jezdil na 6. pozici, jenže s poškozeným vozem pomalu zamířil do boxů, odkud se během safety-car fáze vrátil na trať jako předposlední. Po dravé jízdě se spoustou předjížděcích manévrů byl v cíli nakonec jako šestý s 12,5sekundovou ztrátou na Fernanda Alonsa.

"Myslím, že když se podíváte na rychlost Valtteriho před tím, než narazil do zdi, a pak podle mě volant neměl úplně rovně, a na jeho rychlost potom, pak bych řekl, že kdyby odjeli normální závod a kvalifikovali se lépe, pak by zřejmě skončili na pódiu. Jsem si celkem jistý, že by je pódium neminulo," hodnotí Wolff.

Diskuze: Mercedes: Williams měl v Austrálii na pódium, Vettel s Red Bullem ještě zrychlí

Počet komentářů: 13, poslední 19.03.2014 11:45 Vložte komentář