Designéři v továrně mají po letní přestávce napilno, což šlo vidět na množství vylepšení a úprav křídel, která se v předchozích závodech objevili na černozlatém voze. Navíc se přirozeně musí věnovat vývoji monopostu pro rok 2014.
Jednou z posledních největších úprav bylo deseticentimetrové prodloužení šasi, které se objevilo v Monze. Takové velká změna ke konci sezóny není příliš obvyklá, pokud pomineme vysoké náklady na její provedení, protože bylo třeba změnit zavěšení, křídla či spoustu věcí uvnitř.
Kolik stála podle Gerarda Lopeze? "To je polovina nového auta, stála nás sedmimístnou částku," prozrazuje Majitel Lotusu. V Itálii však tento vůz prokázal v tréninku svůj potenciál, když s ním Kimi Räikkönen zajel v první tréninku rychlejší a ve druhém na tisícinu sekundy stejný čas jako týmový kolega Romain Grosjean.
Pro klikatý městský okruh v Singapuru prodloužená verze nebyla příliš vhodná, od Koreje ji však hodlá Lotus nasazovat pravidelně. "Přinese nám to dle simulací přibližně 2 - 4 desetiny. Nebude to však dostatečná na boj s Vettelem, protože momentálně potřebujete snad 2 - 3 sekundy. Doufáme ale, že nám to trochu pomůže a porazíme alespoň Mercedes," uvádí hlavní inženýr Alan Permane.
Rozšíření rozvoru přišlo tým v Eurech na sedmimístnou částku (nákres: G. Piola)
Tým z Enstone si několikrát pohrával s DRD (pasivní DRS), které v Silverstone dokonce nasadil do závodu na Räikkönenově monopostu. Letos jej již ale nasadit nehodlá: "V této sezóně ho už pravděpodobně neuvidíme," potvrzuje Permane.
"Nevzdáváme se. Funguje, ale ne vždy perfektně. V současnosti mu už jednoduše nechceme věnovat žádný čas. Naše technické oddělení už víceméně pracuje na voze pro příští sezónu. Na ten současný se dostanou už pouze menší úpravy, navíc budeme ještě řešit pár technických problémů.
Během víkendu v Singapuru jsme ale viděli, že je rychlost dobrá. Jen se zkrátka nechceme rozptylovat jinými věcmi," řekl Permane pro Auto Moto und Sport.