McLaren na Red Bull v oblasti aerodynamiky zatím dle Hamiltonových slov ztrácí přibližně půl sekundy, jeho silnou stránkou je však systém pro rekuperaci kinetické energie (KERS), který odebírá od Mercedesu, stejně jako motory.
Problémy Red Bullu s KERSem se točí kolem jeho chlazení. Adrian Newey je znám svým nekompromisním přístupem v oblasti vnitřního uspořádání komponent, které je podřízeno aerodynamické výkonnosti.
Proudění vzduchu, které se využívá k chlazení brzd, vody, oleje či KERSu, nemůže být využito pro vytváření přítlaku - čehož se Newey těžko vzdává. To je patrné z běžného pohledu na bočnice vozu RB7, které jsou velmi malé, netáhnou se až k zadní části vozu, což přispívá k velmi dobrým aerodynamickým vlastnostem monopostu rakouské stáje.
Řešení jejich problémů nebude snadné, aniž by nedošlo k narušení aerodynamiky. Kdysi jim trvalo téměř dvě sezóny, než se jim podařilo vyřešit potíže s hydraulickým systémem. Obávám se, že s KERSem Red Bullu to také nebude tak jednoduché, jak hlásají.
Srovnání bočnic Red Bullu a McLarenu - zelenou šipkou vyznačeno "letiště" RB7, díky kterému může vzduch efektivněji proudit k zadní části a vytvářet vyšší přítlak
Za velmi zdařilý KERSem je vychvalován Mercedes, ale problémy s ním měly v Číně jak týmy Mercedes, tak i McLaren. Martin Whitmarsh na otázku Autosportu, zda je jejich KERSu trumfem při souboji s Red Bullem, uvedl: "Těžko říct. Měli jsme s KERSem během tohoto víkendu [v Číně] problémy, ale Mercedes v tomto odvedl fantastickou práci."
Zajímavě také ocenil Hamiltonovu práci s pneumatikami během závodu. Ušetřená čerstvá sada z kvalifikace mu podle něj nebyla až tak platná: "V závodě se dobře staral o pneumatiky. Ušetřil sadu v kvalifikaci, ale neprokázalo se to moc užitečné kvůli chybám, které vedly k první zastávce. Během naši analýza toho, co se dělo v závodě, jsme změnili strategii ze dvou na tři zastávky, což znamenalo, že jsme čerstvou měkkou sadu nasadili a brzy ji vyměnili."