Rozhodnutí pro tento systém již padlo u Ferrari, McLarenu, Mercedesu, Renaultu a Williamsu. Poslední ze jmenovaných sice vyvíjel setrvačníkový KERS (který také úspěšně prodává dále), ale ve svých formulích použije KERS bateriový, který si hodlají zkonstruovat vlastními silami, nakupovali by pouze baterie.
Force India s tímto systémem zkušeností příliš nemá - kvůli vysokým nákladům jej nikdy nenasadili ani v roce 2009, kdy to bylo možné. Pro letošní sezónu se týmy dohodly na jeho zákazu, přestože s jeho použitím pravidla FIA počítala. Příští rok se ale ve vozech znovu objeví.
Se zvýšením minimální hmotností vozů na 640 kg byla odstraněna jedna z jeho velkých nevýhod - hmotnost, s níž souviselo narušení vyvážení vozů a nemožnost jej dostatečně vyvážit se současným zachováním jeho konkurenceschopnosti. S 20 kg nárůstem hmotnostního limitu je tento nedostatek z velké části eliminován, proto se očekává, že se většina týmů rozhodne pro nasazení KERSu.
Indický tým se také rozhodl pro jeho použití. "Neexistuje jiná volba než vyrazit s KERSem," uvedl provozní ředitel týmu Force India Otmar Szafnauer.
Red Bull zřejmě bude využívat systém Renaultu, přestože také vyjádřilo zájem vyvinout svůj vlastní systém. Bez KERSu tak v příští sezóně budou jezdit nejspíše pouze tři týmy: nováčci HRT, Lotus a Virgin, které daly najevo, že o adaptaci této technologie zatím nepřemýšlejí.